• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Охорона лісів від незаконних рубок

Охорона лісів від незаконних рубок 2022

Обсяг незаконних рубок у 2022 році склав 20,6 тис. куб. м, що становить 80 % від обсягу за аналогічний період 2021 року (25,8 тис. куб. м), загальною кількістю – 3406 випадків.

Найбільші обсяги незаконних рубок виявлені у лісах підприємств Дніпропетровського облуправління – 6840 куб. м (33,2 % від загального обсягу по Держлісагентству), Харківського – 3496 куб. м (17,0 %), Закарпатського – 2343 куб. м (11,4 %), Київського обласного та по м. Києву – 1856 куб. м (9,0 %).

Частка незаконних рубок за 2022 рік, які скоєні невиявленими лісопорушниками, склала 15,8 тис. куб. м (76,6 % від загальної маси), – всього 883 випадки, зокрема найбільші обсяги виявлені у лісах підприємств Дніпропетровського облуправління – 6550 куб. м (41,6 % від загального обсягу скоєних невиявленими лісопорушниками по Держлісагентству), Харківського – 3055 куб. м (19,4 %), Закарпатського – 1532 куб. м (9,7 %), Київського обласного та по м. Києву – 1550 куб. м (9,8 %).

Заподіяна шкода за 2022 рік склала 186,7 млн грн, що становить 87 % від обсягу за аналогічний період 2021 року (213,7 млн грн), відшкодовано – 9,2 млн гривень.

Разом з тим, у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України відсутня інформація з частини тимчасово окупованих територій, зокрема Запорізької, Луганської, Миколаївської, Донецької, Херсонської областей та АР Крим.

Причини виникнення незаконних рубок:

- соціальна – низький рівень соціально-економічного розвитку сільських регіонів (високий рівень безробіття серед населення, низькі заробітні плати, низька інвестиційна активність тощо) шалений попит на дрова призвів до того, що їхньою незаконною торгівлею почали займатися злочинні угрупування;

- економічна – отримання швидкої вигоди окремими громадянами або організованими групами, що здійснюють заготівлю крупномірних та цінних сортиментів деревини для переробки або комерційного продажу. Головним споживачем такої деревини є лісопильні об’єкти (пилорами), що діють за межами чинного законодавства;

- внаслідок настання збройної агресії російської федерації з 24 лютого 2022 року значні території лісів Держлісагентства були та залишаються тимчасово окупованими (Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Донецька, Херсонська області та АР Крим). На цих територіях виявлені численні порушення лісового законодавства в тому числі незаконні рубки, водночас тимчасова окупація територій та їх забруднення вибухонебезпечними предметами, а також обстріли, що відбуваються в прикордонних районах не дають можливості для виявлення всіх фактів знищення лісів, також є повідомлення про незаконні рубки, що здійснюються на тимчасово окупованих територіях, загальна їх кількість буде тільки зростати;

-у значній мірі поширенню незаконних рубок у південних і східних регіонах України сприяє відсутність бюджетного фінансування для утримання працівників державної лісової охорони, що спонукає їх до звільнення з роботи за власним бажанням, внаслідок цього значні площі лісів залишаються без нагляду.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux