• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пояснювальна записка до проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України "Про затвердження Правил пожежної безпеки в лісах України" 05.2019

Мета: Встановлення вимог пожежної безпеки в лісах, спрямованих на підвищення рівня пожежної безпеки в природних екосистемах та зменшення кількості лісових пожеж.

1. Підстава розроблення проекту акта

Проект наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Правил пожежної безпеки в лісах України» (далі – проект наказу)розроблено на виконання пункту 3 розділу І Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697 та приведення нормативно-правових актів у сфері пожежної безпеки у відповідність до вимог законодавства.

2. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Зміна клімату та глобальне потепління призвели до збільшення кількості пожеж в лісових масивах. Встановлення вимог пожежної безпеки в лісах спрямоване на підвищення рівня пожежної безпеки в природних екосистемах та зменшення кількості лісових пожеж.

Проект наказу повністю враховує вимоги Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

3. Суть проекту акта

Проектом наказу пропонується вдосконалення нормативної бази з лісопожежної тематики, визначення ступеня участі власників лісу в процесі проведення профілактичних протипожежних заходів, оперативного виявлення і ліквідації лісових пожеж на території земель лісогосподарського призначення України, забезпечення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій в природних екосистемах.

Реалізація проекту наказу дозволить запобігти виникненню лісових пожеж та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат, встановити загальні вимоги з пожежної безпеки на землях лісогосподарського призначення.

4. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, Кодекс цивільного захисту України та Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту наказу не потребує додаткових фінансових витрат з Державного чи місцевих бюджетів України.

6. Прогноз впливу

Реалізація проекту наказу за предметом правового регулювання не матиме впливу на суспільні відносини.

7. Позиція заінтересованих сторін

Проект наказу не стосується прав осіб з інвалідністю.

Проект наказу не матиме впливу на інтереси окремих верств (груп) населення, об’єднаних спільними інтересами, суб’єктів господарювання тощо.

8. Громадське обговорення

Проект наказу підлягає оприлюдненню на офіційному веб-порталі Держлісагентства (dklg.kmu.gov.ua) та Мінагрополітики (minagro.gov.ua).

9. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною регуляторною службою України, Державною службою України з питань праці.

10. Правова експертиза

Проект наказу підлягає державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

11. Запобігання дискримінації

У проекті наказу відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

111.Відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У проекті наказу відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

12. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних із корупцією. Проект наказу не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

13. Прогноз результатів

Реалізація наказу сприятиме підвищенню рівня пожежної безпеки в лісах, забезпечення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій в природних екосистемах та дозволить не допустити масштабних лісових пожеж.

 

 

В. о. Міністра аграрної політики та продовольства України                                               О. ТРОФІМЦЕВА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux