В рамках круглого столу «Майбутнє мисливської галузі в Україні: європейський вектор та сучасні виклики» представники органів виконавчої влади, громадського сектору, експерти та науковці обговорили першочергову потребу у комплексній модернізації законодавства у сфері мисливського господарства.
«Діюча нормативна база є застарілою та не відповідає сучасним викликам — зокрема, питанням збереження біорізноманіття, боротьби з браконьєрством та цифровізації галузі. Важливим кроком буде ухвалення Стратегії розвитку мисливського господарства до 2035 року. Це має стати початком реформи мисливської галузі, якої чекали десятиліттями. Без нової стратегії мисливська галузь не зможе відродитись», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Валентин Бачурний.
Чому Стратегія важлива? Уперше на рівні державного документу запроваджується електронний облік добування тварин, який виключає приховане полювання та обговорюється створення центрів реінтродукції та розведення рідкісних видів.
Стратегія охоплює такі ключові напрями:
Окрім того, під час заходу розглянули ряд інших питань, серед яких: механізми залучення інвестицій у галузь для збільшення чисельності диких тварин, заходів захисту біорізноманіття та сталого ведення мисливського господарства; захист від антропогенного впливу та протидія поширенню небезпечних епізоотичних хвороб; подолання наслідків збройної агресії росії проти України та інші.