Історія ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» бере початок у 1923 році, коли дендрологічний парк, створений М. Л. Давидовим (рік заснування – 1893), було перетворено в Деревознавчу дослідну станцію Всеукраїнського управління лісами, завідувачем якої було призначено засновника дендропарку. Головним завданням станції була інтродукція деревно-чагарникових порід в умовах степу.
Із 1962 року станція мала два відділи: відділ інтродукції і селекції деревних і чагарникових порід та відділ степового лісорозведення.
Гібридизацією горіхів з 1934 року займались А. П. Єрмоленко та А. С. Трусов, у післявоєнні роки – Ф. А. Щепотьєв. В наступні роки роботи продовжені П. П. Бадаловим, В. М. Ненюхіним і Р. М. Карпінським внаслідок яких отримані зимостійкі, урожайні, швидкорослі сорти та апомікти волоського горіха.
На території центру знаходиться декілька дослідних об’єктів представників родини Juglans:
✔️Малий елітний сад горіха волоського – 3,1 га, закладений в 1956 році
✔️Плантація форм горіха волоського селекції В. М. Ненюхіна – 2,1га (1971 рік)
✔️Маточно-живцева плантація – 1,4 га (1971-74 рр.)
✔️Колекція гібридів та апоміктів – 5,9 га (1976-2000 рр.)
✔️Плантація внутрішньовидових гібридів горіха волоського селекції Р. М. Карпінського -4,6 га (1984-85 рр.)
✔️Плантації гібридів і апоміктів роду Juglans П. П. Бадалова – 1,9 га (1978-81 рр.)
Завданням лісового центру є збереження цих об’єктів – генофонду, що пройшли випробовування в жорстких умовах Степу, вивчення довговічності дерев горіха волоського в цій зоні, розмноження насінним та вегетативним способом.
Щорічно науковці та співробітники УкрНДІЛГА імені Г. М. Висоцького разом із спеціалістами лісового центру проводять обстеження та спостереження за насадженнями в різні фази росту – від розвитку бруньки до дозрівання горіха.
На цих ділянках постійно проводяться механізовані та ручні догляди – за деревами та в цілому за площами.
Щорічно, з садів та плантацій лісівники центру заготовляють горіх для висіву в розсаднику для вирощування садивного матеріалу горіха волоського та реалізації для всіх бажаючих як плодів, так і садивного матеріалу.