Навіть у найскрутніші часи лісівники підтримують один одного, допомагають усім, хто того потребує. І, звісно ж, завжди підтримують українську армію. З початком повномасштабного вторгнення чимало наших колег стали на захист країни, доєднавшись до лав Збройних Сил України та волонтерського руху.
До другої річниці повномасштабного вторгнення армії рф на територію України розпочинаємо цикл розповідей про #історії_незламності наших працівників, а також запрошуємо усіх долучитися до проекту та ділитися історіями стійкості лісівників!
Сьогоднішня розповідь про помічника лісничого Макарівського лісництва філії «Іванківське лісове господарство» ДП "Ліси України" Дмитра Маковського.
Дмитро пам’ятає кожен день, який довелося пережити не лише йому в період тимчасової окупації Київщини в лютому-березні 2022 року. У той важкий період він активно допомагав пережити страхіття своїм колегам та землякам. Проявляючи при цьому неабияку сміливість. Про все це, до речі, розповідається і в книзі Павла Смовжа «Фрагменти української незламності», що вийшла друком наприкінці минулого року.
💬 «Усі наші лісництва опинилися на окупованій території, але навіть в умовах жорстокого терору ворога лісівники продовжували рятувати людей. Вони допомагали в евакуації місцевих мешканців до більш безпечних регіонів, давали прихисток для тих, хто не міг виїхати», - згадує Дмитро.
Навіть у найважчі дні Дмитро регулярно їздив до сусідніх сіл, доставляючи продукти та предмети першої необхідності. Адже багато хто з людей залишився без жодних запасів їжі та засобів гігієни. Його самопожертва допомогла врятувати чимало життів. Раз на тиждень їздив до своїх колег - працівників лісництва. Вперше спробував велосипедом, а потім наважився уже й автомобілем. Коли закінчився бензин у баку його «Таврії», брав у товариша скутер.
Одного разу потрапив в руки рашистам, які «обнишпорили» весь транспорт. Переважно, шукали «нацистські» татуювання та колишніх військових. Відтоді їхав виключно велосипедом, але неодноразово потрапляв під автоматні черги.
Після звільнення Київщини від окупантів Дмитро разом з односельцями одразу ж включився у відновлення зруйнованої інфраструктури підприємства та допомогу постраждалим. Активно волонтерить і дотепер. Його хобі - виготовлення виробів з дерева (а це годинники, ключниці, підставки, торшери тощо). Результати своєї творчої праці використовує з благодійною метою: безкоштовно надає для продажу на благодійних ярмарках, що проводяться з метою збирання коштів для ЗСУ.
Історія життя лісівника Дмитра Маковського в той період фрагментарно відтворена у проекті відомого режисера Алана Бадоєва - кінострічці «Довга доба». Прем’єра цього документального фільму відбулася нещодавно у Києві. Відеозаписи, котрі робив тоді Дмитро попри велику небезпеку, також зайняли своє місце в хронології тимчасової окупації частини Київської області, висвітлюють жахи, які пережили її жителі.