ДП "Ліси України" оголосило тендер на каркасні моторні човни для філій Південного лісового офісу, Поліського лісового офісу, Столичного лісового офісу та Слобожанського лісового офісу.
Тисячі гектарів лісових угідь ДП «Ліси України» розміщуються на островах, починаючи від верхів'я Дніпра і закінчуючи легендарним Вилковим. Безліч островів знаходиться на таких річках, як Десна та Прип’ять. Дістатися до «острівних» лісів можливо лише водним шляхом, але їх також потрібно охороняти від пожеж, захищати від незаконних рубок та браконьєрів.
Планують закупити човни туди, де є найгостріша потреба, а саме: у лісництва, де насадження знаходяться у важкодоступних місцях — в межах каскаду річок і озер. У більшості випадків це хвойні насадження, які в пожежонебезпечний період легкозаймисті. До того ж, дніпровські лісисті острови полюбляє відвідувати чимало відпочивальників. На таких ділянках також патрулює лісова охорона з метою попередження і оперативного реагування на виникаючі лісові пожежі та незаконні рубки. Але не завжди вона може туди швидко та вчасно потрапити через відсутність сучасних транспортних засобів.
Сьогодні лісова охорона вимушена користуватися човнами віком понад 50 років, які повністю вичерпали свій технічний ресурс, потребують постійних ремонтів і не відповідають вимогам безпеки. Внаслідок цього доступ до деяких лісових угідь може бути взагалі втрачено. У 2022 році на острові Вишняки Кишенського лісництва філії «Кременчуцьке лісове господарство» згоріло майже 5 га лісу, адже лісова охорона не встигла вчасно дістатися до місця займання.
Це техніка для роботи в будь-яку пору року, яка дозволяє групі лісової охорони швидко дістатися до місця загоряння та доставити техніку для гасіння пожежі. Човни мають бути обладнані сучасними засобами GPS-навігації. Це дозволить відстежувати місцезнаходження групи лісової охорони за відсутності мобільного зв’язку.
Лісівники роблять усе можливе, аби максимально ефективно протидіяти виникненню та ліквідації лісових пожеж.