Карпатські мандрівки: 50 учнів та вчителів з міст Слов’янськ, Добропілля, Краматорськ, Покровськ, Костянтинівка, Новоазовськ, Мирноград, ВПО з міст Маріуполь, Селидове, Курахове, селищ Нікольське, Вололарське, Велика Новосілка та сіл Званівка, Карлівка Донецької області у рамках подорожжю Карпатами відвідали НПП «Сколівські Бескиди»
Захід «Екологічними стежками рідної України» має 4 складові:
▪️екологічна просвіта та природоохоронні заходи;
▪️психологічна підтримка та зміцнення ментального здоров’я;
▪️формування патріотизму та поваги до української культури;
▪️оздоровлення та відпочинок.
Юні мандрівник відвідали національний природний парк «Яворівський», національний природний парк «Сколівські Бескиди», Крушельницьке лісництво, регіональний ландшафтний парк «Знесіння», парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Адамівка», державний історико-культурний заповідник «Тустань» (музей Тустані та центр локальної історії «Хата у Глубокім»), музей української майоліки, оглядову екскурсію «Львів старовинний» (Площу Ринок, ратушу, Палац Потоцьких, Львівський оперний театр, Собор Святого Юра, Домініканський собор, Вірменський кафедральний собор, старовинну аптеку, Меморіал Героїв Небесної сотні), оглядову екскурсію містом Дрогобич та Дрогобицьку солеварню.
Під час подорожі Нацпарками діти досліджували види флори та фауни природно-заповідних територій Українських Карпат, брали участь у орнітологічних спостереженнях в природі, розробляли дослідницькі проєкти екологічного спрямування, брали участь у навчальних інтерактивних іграх, зокрема про розвиток навичок роздільного збирання побутових відходів, переглядали фільми на природоохоронну тематику, долучалися до природоохоронних акцій та конкурсу міні-вистав екологічної казки «На варті довкілля України: вода, повітря, флора, фауна».
У садибі Крушельницького лісництва мали чудову екскурсію та ознайомлення із видовим різноманіттям флори, декоративними виробами з дерева, цікавими елементами ландшафтного дизайну, що сформовані з декоративних чагарників та хвойних дерев. Працівники лісництва організували цікаві екскурсії та частували усіх учасників цілющим карпатським чає, зібраним власноруч. Справжньою окрасою території садиби Крушельницького лісництва НПП «Сколівські Бескиди» є декоративний туєвий тризуб розміром 10х8 метрів, висаджений з кипарисовика горохоплідного (найбільший вічнозелений герб України).
Підтримка ментального здоров’я є надзвичайно важливою, оскільки вона забезпечує гармонійний розвиток особистості, сприяє покращенню якості життя та допомагає долати життєві труднощі. Діти стали учасниками тренінгів за програмою психологічної підтримки у природі, спрямованої на покращення ментального здоров’я: «Життя без страху», «Світ моїх емоцій» та інтерактивного квесту-тренінгу «Скажи чесно, ти як?». Також, було проведено тренінг для педагогів щодо формування у дітей навичок піклуватися про своє ментальне здоров’я та підтримки психологічної стійкості.
Подорож «Карпатські мандрівки» залишила незабутні враження в серцях усіх учасників, подарувавши тепло спільних моментів і відчуття єдності з рідною землею. Вона стала яскравим прикладом того, як мандри надихають, наповнюють гордістю за свою країну та спонукають цінувати її унікальність. Нехай такі подорожі стануть початком нових відкриттів і ще більше зміцнять любов до України.