В лісах західнополіської зони, зокрема на базі філії «Городоцьке ЛГ» ДП «Ліси України», фахівцями Поліського філіалу УкрНДІЛГА проведено осінній етап досліджень за темою №2 «Удосконалити систему рубок у лісах України на засадах наближеного до природи лісівництва». Закладено додаткові дослідні ділянки природного поновлення корінних лісотворних порід – сосни звичайної і дуба звичайного.
Одним з головних програмних питань чергового прийому польових робіт було встановлення структурно-функціональних особливостей і закономірностей формування на зрубах молодняків головної породи способом комбінованого відтворення насаджень. Цей варіант відновлення сосняків волинського регіону вже набув статусу основного і в новому поколінні лісів міститься значна, часто – переважаюча частка природної сосни.
Маршрутні обстеження показали, що самосів головної породи активно вселяється в лісові культури (як в часткові, так і в суцільні) і з часом він стає головною складовою молодняку.
Поточні обліки було виконано в 4-8-річних формаціях, утворених складною сумішшю штучних та природних особин головної породи. При цьому відслідковувався процес переформування молодняку комбінованого походження в насадження природного типу, що відбувається внаслідок поступового наростання домінування самосійної сосни.
Загалом проведені дослідження засвідчили високий потенціал самопоновлення сосни та ефективність комбінованого способу відтворення лісів. Це дозволяє закласти в наступному поколінні лісів більш біологічно стійкий природний компонент породи.