Майстер-клас з орієнтування на місцевості за допомогою квартальних стовпчиків провели лісівники ДП "Ліси України" для вихованців Вищедубечанського учнівського лісництва.
Під час перебування в лісі у будь який момент часу може розрядитись телефон, і що робити в такій ситуації - невідомо. Якщо поруч немає населених пунктів, інформаційних знаків, орієнтуючись на які хоч якось можна знайти зворотну дорогу, ситуація перетворюється в критичну. Але цього можна уникнути, якщо знати як орієнтуватися у лісі за допомогою квартальних стовпчиків.
Усі ліси поділені на частини — квартали — просіками, які так і називаються, квартальні. На перетині лісових просік встановлюються в основному дерев'яні (хоча іноді зустрічаються і бетонні) стовпи з цифрами на гранях. Ці цифри, подібно до табличок номерів будинків у місті, позначають «лісову адресу» конкретної ділянки. Вони є своєрідним компасом, орієнтиром на місцевості в невідомому лісі, визначити по них сторони світу цілком реально.
У кожного підрозділу є власна постійна нумерація кварталів, яка завжди йде із заходу на схід і з півночі на південь. Зазвичай квартали мають квадратну або прямокутну форму. Вони приблизно однакові за площею, розділені просіками. Квартальний стовпець має чотири сторони, а отже на скількох сторонах будуть вписані номера кварталів, то стільки ж кварталів сходяться в точці перетину. Надпис кварталу на стовпці направляє по діагоналі на відповідний квартал. Найменші ж цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа - тому ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами показує напрямок на північ.
А для того, щоб квартальні стовпчики були добре видимими, щоб їх можна було легко знайти - лісівники регулярно оновлюють та доглядають за ними, адже від цього залежить безпека і життя працівників та відвідувачів лісу.
Якщо ж ви заблукали в лісі і все ще маєте можливість зателефонувати, можна знайти квартальний стовпчик і, зателефонувавши рятувальникам, в поліцію чи лісовій охороні, вказати номери, які побачили на стовпі. Важливо при цьому залишатись на місці і чекати на приїзд рятівників. За вашими даними, з допомогою лісівників, можна буде швидко знайти ваше місце перебування.