Напередодні свят лісівники планують реалізувати 55 600 штук новорічних дерев (сосна). Ціни на ялинки від Полтавських лісівників залишаються доступними та на рівні минулих років: ялинку розміром 1 м можна придбати в середньому за ціною від 55 гривень. Новорічні дерева заготовляють на спеціальних плантаціях, а також під час проведення лісогосподарських заходів – рубок догляду — важливого виду рубки для майбутніх деревостанів у хвойних молодняках лісових культур до 10 річного віку. Тож ніякої шкоди лісовим насадженням у період ялинкової кампанії не було завдано.
Наразі розпочалася торгівля ялинками для гуртових покупців. Відповідно до потреб, для населення торгівля розпочнеться у другій половині грудня. Новорічні дерева можна буде придбати у кожному лісгоспі чи лісництві, також будуть організовані виїзні торговельний майданчики, ярмарки й ринки (про них ми повідомимо згодом).
Минулого року напередодні свят реалізувати 92 546 штук новорічних ялинок на суму понад 5 млн гривень. Такий попит на хвойні красуні від полтавських лісівників є традиційним, адже всі деревця екологічно чисті та естетично красиві.
Купуючи ялинки, слід звернути уваги на її походження. Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://open.ukrforest.com/. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.
Порушники, які вирішили добути ялинку незаконним шляхом, будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Ø За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток. Браконьєр, який зазіхнув на зелену красуню, що росте на території лісового фонду України відшкодує від 520 до 2350 гривень.