Навіть у морозну пору журавлина ще придатна для збору. Проте найкращий період для цього - вересень-листопад.
Головним виробником продукції з журавлини є консервний цех філії «Маневицьке лісове господарство» ДП "Ліси України". Саме на Маневиччині зосереджені головні запаси ягоди, адже ареал її зростання - сирі хвойні ліси🌲, заболочені низини, старі торфовища.
На території державного лісового фонду філії «Маневицьке лісове господарство» ягідники розміщені нерівномірно у Ново-Червищанському, Карасинському, Галузійському лісництвах.
Ліміт на ягоду становить 100 тонн, збирають в середньому 200 кг журавлини.
Журавлину можна збирати два або навіть три рази на рік.
📌Вересень – перший та основний сезон збору. У цей час ягода до кінця ще не дозріла, вона тверда і пружна, має яскраве забарвлення.
📌Листопад – другий сезон збору ягоди. Пізно восени, після перших морозів ягода повністю дозріває, стає навіть більш корисною та смачною, хоча і зберігає свою оригінальну кислинку.
📌Третім сезоном збору журавлини є рання весна. Саме в цей час ягода вважається остаточно дозрілою. Ягоди ще можна знайти із-під снігу, хоча вони втратили значну частину запасів вітаміну С. Проте є в перевага - вони стали солодкими. Термін зберігання такої журавлини значно менший та поступається тим плодам, які зібрані восени. Відмінність цих ягід – це здатність зимувати на рослині, ❄️морозами ягода не пошкоджуються.
Не менше можна розповісти і про корисні властивості ягоди. Спробуйте!