Для тваринного світу настання холодів та утворення снігового покриву – це справжнє випробування. Саме тоді актуальною стає підгодівля тварин, для яких зменшується можливість якісно і регулярно харчуватись тим, що зазвичай складає їхній раціон.
Корми для лісових мешканців починають запасати ще наприкінці весни – на початку літа. Протягом 2020 року у Шацькому НПП заготовили 4 тонни сіна і 6 тис. віників, крім того було закуплено ще 5 тонн кормів. Також дуже потрібна усім лісовим мешканця взимку сіль. Для цього використовують солонці з кухонної солі. Така підгодівля особливо добре впливає на організм оленів та зайців-русаків, зміцнює їх та підсилює імунітет.
Розкладають корми 2-3 рази на тиждень у спеціально відведених місцях – підгодівельних майданчиках. На території парку налічується 12 годівниць. Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно. Найчастіше до них навідуються дикі кози, кабани та зайці, зрідка лосі та олені.
Підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів'я, є вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісового і сільського господарства, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах. Проте слід пам’ятати, що підгодівля диких тварин без міри може призвести до їх адаптації до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.
Пресслужба Шацького НПП