Відновлення та охорона лісів, інвентаризація, діджиталізація і оптимізація підприємств - те, над чим зараз активно над цим працюємо.
За 9 місяців 2021 року підприємства Державного агентства лісових ресурсів України сплатили 6 мільярдів гривень податків. Це на 39% більше, ніж у аналогічному періоді 2020 року.
“Чистий прибуток за 9 місяців 2021 року склав 347 млн грн. Якщо порівнювати цей показник з аналогічним періодом 2020 року, маємо позитивний результат: він збільшився на 139%”, - повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
Крім того, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 9 місяців склав 15,6 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року він збільшився на 53%.
“За ці 9 місяців нам вдалося збільшити середньомісячну заробітну плату на 46%. Сьогодні вона складає 15 тисяч грн”, - зауважив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.
У рамках програми Президента “Зелена країна” вже висаджено більше 5,5 мільйонів майбутніх дерев. Цієї осені заплановано висадження 30 мільйонів сіянців.
Кількість пожеж, у порівнянні з 2020 роком, зменшилася в 5 разів. Середня площа пожежі зменшилася в 49 разів.
Також за 9 місяців вдалося розпочати і реалізувати важливі процеси:
«Спільно із Мінінфраструктури розвиваємо проект зі створення єдиної цифрової ТТН для перевезення деревини. Вона стане частиною центральної компоненти державних товаро-транспортних накладних. Окрім цього напрацьований новий формат універсальної е-ТТН, яка буде працювати паралельно із ТТН-ліс. Дія обох видів електронних ТТН буде поширюватися на всі види перевезень, всіх видів деревини і пиломатеріалів, і на всіх учасників ринку», - відзначив заступник Голови Держлісагентства з питань діджиталізації Віктор Смаль.
Послуга з отримання е-лісорубного квитка вже презентована представникам з «ДІЇ». Триває процес переговорів для відповідності всім критеріям «ДІЇ» і розміщення в офіційному середовищі.
Послуги з отримання е-посвідчення мисливця і е-контрольної відстрільної картки знаходиться на етапі бізнес-аналітики та готуються до впровадження.
Запущено перший офіційний телеграм-бот лісової галузі https://t.me/ukrforest_bot. За його допомогою будь-яка людина може повідомити про незаконну рубку, браконьєрство, пожежу у лісі, сформувати інформаційний запит та заявити про невиконання договорів.
Запущено окремий сайт, за допомогою якого будь-яка людина зможе відслідкувати виконання програми Президента “Зелена країна”. Крім того, на сайті можна зареєструватися на висадку, взяти участь в благодійній акції та розказати про власноруч висаджені дерева.
Розробляється масштабний IT-проєкт “Лісовий портал”, який стане інформаційним центром лісової галузі.