• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Підсумки роботи та плани на 2025 рік: у Держлісагентстві відбулася нарада з керівниками державних лісозахисних підприємств
опубліковано 13 лютого 2025 року о 12:18


Голова Держлісагентства Віктор Смаль провів виробничу нараду з керівниками державних спеціалізованих лісозахисних підприємств галузі.

Обговорили підсумки роботи за 2024 рік та визначили плани на 2025-й. Серед позитивних моментів — зростання показників усіх чотирьох підприємств. Особливо варто відзначити успіхи в міжнародній та профорієнтаційній діяльності, що підкреслює потенціал і важливість цих напрямків.

Наприклад, у 2024 році Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Харківлісозахист», у співпраці з УкрНДІЛГА та Шведським університетом сільськогосподарських наук, започаткувало пілотний науково-дослідний проєкт зі створення клонових плантацій ясена звичайного для тестування стійкості шведських клонів до халарового некрозу ясена (Hymenoscyphus fraxineus) та ясеневої смарагдової златки (Agrilus planipennis).

Цього року «Харківлісозахист» також братиме участь у грантовому проєкті, спрямованому на відновлення лісів на замінованих територіях за допомогою дронів та ГІС технологій.

Серед ключових тем обговорення - проблемні питання в організації діяльності лісозахистів та можливі шляхи їх вирішення. Визначили подальші кроки для покращення роботи лісозахисних підприємств в короткостроковій та довгостроковій перспективах.

Короткострокові завдання:

✅ Впровадити ефективну систему контролю за роботою лісопатологів;

✅ Розпочати активне залучення міжнародних грантів і донорської допомоги;

✅ Активізувати проведення профорієнтаційних заходів, залучити громадськість і студентську молодь до діяльності лісозахисних підприємств;

✅ Організувати навчання на постійній основі для лісокористувачів;

✅ Оновити офіційні канали комунікації (сайти, соцмережі);

✅ Проаналізувати можливість впровадження біологічних методів боротьби зі шкідниками;

✅ Провести зустріч із УкрНДІЛГА щодо впровадження програмного продукту «Ukrainian Forest Protection» для лісогосподарських підприємств.

Довгострокові завдання:

➡️ Повне оновлення професійного обладнання лісозахисних підприємств;

➡️ Створення мобільних лабораторій для ентомологічних обстежень;

➡️ Оновлення технічного оснащення стаціонарних лабораторій для проведення обстежень.

Довідково. Кожній з природних зон України (Полісся, Лісостеп, Степ, Карпати, Крим) притаманний свій перелік основних шкідників та хвороб лісу, що вимагає детального моніторингу та діагностики на рівні регіонів. Виходячи з принципів природного районування та оптимізації зон обслуговування у 2024 році відбулася реорганізація лісозахисних підприємств, в результаті чого на базі семи існуючих (без тимчасово окупованого «Кримлісозахисту») було створено чотири підприємства: ДСЛП «Київлісозахист»,  ДСЛП «Львівлісозахист», ️ ДСЛП «Харківлісозахист», ️ ДСЛП «Херсонлісозахист».

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux