До Державного агентства лісових ресурсів України надійшов запит від авторів «розслідування» на тему «Фантастичні рубки в Карпатах».
Ми вітаємо той факт, що журналісти NGL.media звернулися до Держлісагентства за коментарем, що є важливим кроком до дотримання журналістських стандартів та забезпечення балансу в інформаційному просторі.
Однак, з огляду на упередженість та неточності, які мали місце у попередній публікації на лісову тематику, залишаємо за собою право публічно відреагувати на поставлені запитання.
Зокрема, ми вважаємо за доцільне звернути увагу на кілька важливих моментів:
➡️ Фотофіксація деревини. Ми вкрай здивовані, що автори «Фантастичних рубок в Карпатах» намагаються нівелювати впровадження фотофіксації партій деревини при їх відвантаженні, яка дійсно працює і сприяє зниженню ризиків незаконного обігу необлікованої деревини на ринку. Ця ініціатива є важливою складовою боротьби з незаконними рубками та підвищенням прозорості у лісовому господарстві.
➡️ Система онлайн-моніторингу. Також викликає занепокоєння ймовірне намагання дискредитувати пропозицію Держлісагентства щодо впровадження системи онлайн-моніторингу переміщення вантажного транспорту в лісових масивах, яка спрямована на забезпечення належного контролю за транспортуванням деревини.
➡️ Фінансування через європейські донорські кошти. Ми відкрито ставимо питання, чому за кошти європейських донорів публікуються матеріали, які торпедують боротьбу з корупцією в лісовій сфері?
➡️ Також, дивує той факт, що публікації на кшталт «Фантастичних рубок в Карпатах», які за інформацією з відкритих джерел, фінансуються європейськими фондами, не знаходять свого відображення на офіційних сайтах цих організацій. Чому так?
Наразі тема лісових ресурсів викликає значну увагу в суспільстві. «Джокер», NGL.media та інші ресурси, що розміщують публікації на цю тематику створюють враження наявності спроб завадити реформуванню лісового господарства України. Хто є замовником виготовлення і публікації матеріалів, які містять фейки та спрямовані на підрив довіри до реформ у лісовій сфері? - питання риторичне.
В свою чергу, ми готові до конструктивного діалогу і подальшого співробітництва, однак вважаємо за важливе дотримуватися принципів об’єктивності та фактичної точності в інформаційних матеріалах.