11 березня Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець провів онлайн-зустріч із громадськістю та ЗМІ. На порядку денному - публічний звіт за 2020 рік і плани на 2021.
Детально з публічним звітом можна ознайомитися завантаживши файл ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВА ЗА 2020.pdf
Головне:
● Підготовка до проведення національної інвентаризації лісів. Внесено зміни до Лісового кодексу України і підготували Порядок проведення робіт, який зараз знаходиться на розгляді в Кабінеті Міністрів України. Тепер очікуємо його ухвалення і напрацьовуємо подальші організаційні кроки, необхідні для початку збору показників НІЛ.
● Державна програма розвитку лісового господарства «Ліси України – 2030». Завершено розробку проєкту і подали на розгляд у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
● Оцінка впливу на довкілля. Процедуру ОВД для підприємств лісового господарства будуть проводити наукові та освітні заклади лісівничого профілю, які мають відповідних фахівців і провели відповідний тренінг-навчання у цьому зв’язку.
● Концепція розвитку мисливського господарства. Зараз робота ведеться над визначенням пріоритетів галузевої політики на найближчий період, як було запропоновано Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.
● Адаптація лісів до змін клімату. Сьогодні науково-дослідний інститут Держлісагентства розробляє Стратегію, яка буде представлена у липні 2021 року.
У 2020 зроблені суттєві кроки щодо застосування інноваційних підходів у лісогосподарському виробництві, зокрема у таких напрямках:
● впровадження передових методів лісокультурного виробництва
● оцінка ресурсного потенціалу лісів
● функціонування єдиної автоматизованої системи обліку заготовленої деревини, яка дозволяє органам влади у будь-який момент часу отримувати інформацію щодо балансу заготовленої та реалізованої деревини в розрізі постійних лісокористувачів.
Розпочато розробку програмних продуктів: «Лісорубний квиток», автоматизована система «Пожежі», GPS моніторинг лісових машин.
Звичайно, одним із головних напрямків у 2021 є реформування лісової галузі. У Держлісагентстві постійно проходять наради із представниками регіональних відділень, аби максимально всіх почути і зробити правильні кроки.