• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Розробляємо новий курс для мисливської галузі України
опубліковано 10 липня 2023 року о 09:22

Відбулося установче засідання робочої групи з розробки проєкту Стратегії розвитку мисливського господарства та полювання України до 2030 року. У групу входять народні депутати України, представники Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство лісових ресурсів України, Товариство лісівників України, суб’єктів господарювання мисливської галузі та громадськості.

Мисливське господарство як галузь - сфера суспільного виробництва, основними завданнями якого є охорона, регулювання чисельності диких тварин, використання та відтворення мисливських тварин, надання послуг мисливцям щодо здійснення полювання, розвиток мисливського собаківництва.

Членами робочої групи опрацьовано основні аспекти та проблематику сучасного стану організації ведення мисливського господарства в Україні та напрацьовано операційний план заходів, який містить чіткі та послідовні кроки, спрямовані на досягнення цілей Стратегії.

Основними проблемами, що перешкоджають сталому розвитку галузі сьогодні є:

❗️ застаріле законодавство, яке не відповідає сучасним вимогам (викликам) та напрямкам розвитку мисливського господарства в Європі та світі;

❗️відсутність ефективних механізмів залучення інвестицій у галузь для збільшення чисельності мисливських тварин, стимулювання економічного розвитку галузі;

❗️відсутність стратегії розвитку сталого мисливського туризму заснованому на принципах природозберігаючого полювання;

❗️низький рівень залучення саморегулюючих організацій, об’єднань, асоціацій, спілок та громадськості до формування та реалізації державної політики у галузі, відсутність ефективної співпраці між усіма зацікавленими сторонами щодо здійснення заходів збереження, охорони, відтворення та сталого використання мисливських тварин;

❗️недосконале розмежування функцій дозвільних органів, а також функцій з державного контролю та управління, що призводить до неефективного управління галуззю;

❗️військова агресія російської федерації та її наслідки.

Головною метою розроблення даної Стратегії є:

✅ охорона й менеджмент дикої природи;

✅ збереження популяцій мисливських тварин та середовищ їх існування;

✅ збереження біологічного різноманіття через стале використання його компонентів і спільного отримання на справедливій і рівній основі вигоди, пов’язаної з використанням відновлюваних природних ресурсів;

✅ забезпечення збалансованості екологічних, економічних й соціально-культурних інтересів зацікавлених сторін;

✅ розвиток мисливської галузі;

✅ дотримання високих стандартів полювання;

✅ підвищення рівня інформованості населення з питань біологічного різноманіття, а також активізація участі громадян у діяльності щодо його збереження.

Робочою групою визначено пріоритетні цілі та дії, спрямовані на розв’язання економічних, соціально-культурних, екологічних та природоохоронних завдань, виконання яких дасть можливість:

📌 удосконалити державну політику в галузі;

📌 створити сприятливі умови для невиснажливого використання державного мисливського фонду;

📌 забезпечити охорону, відтворення та стале використання мисливських тварин;

📌 забезпечити збереження біологічного різноманіття, природних екосистем та екологічних комплексів, пропагування природоохоронного мисливства, надання супутніх послуг мисливцям під час здійснення полювання.

Важливим є той факт, що запропонована Стратегія орієнтована виключно на європейські стандарти організації й розвитку мисливського господарства, всебічного збереження нашої унікальної флори та фауни, обʼєктів тваринного світу, шляхом їх охорони, відновлення популяцій та екологічно сталого використання.

В основу Стратегії закладені ключові принципи Європейської Хартії з полювання та біорізноманіття, а також рекомендації зі сталого полювання згідно з Директивою Ради Європейського союзу про збереження диких птахів.

Після доопрацювання членами робочої групи основних положень, проєкт Стратегії буде представлено до обговорення громадськістю.

Довідково: Мисливське господарство в Україні ведеться на площі 38,8 млн. га. Мисливським господарством займається майже 1200 юридичних осіб. В Україні зареєстровано близько 750 тисяч мисливців. У мисливському господарстві працює понад 6 тисяч працівників, у тому числі майже 500 мисливствознавців та 4,9 тис. штатних єгерів. Один єгер в середньому обслуговує 8,1 тис. га мисливських угідь.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux