Співпраця з FSC: впроваджуємо кращі практики лісогосподарювання

опубліковано 04 червня 2025 року о 12:16


На базі Коломийського надлісництва філії "Карпатський лісовий офіс" ДП «Ліси України» відбувся науково-практичний семінар "Поширення кращих практик відповідального лісогосподарювання згідно з FSC стандартом для України".

Захід організований Лісовою опікунською радою (FSC Україна) за підтримки ДП "Ліси України", НУБіП України, УкрНДІЛГА. Учасники семінару - працівники лісового господарства, представники неурядових організацій, органів із сертифікації та наукових установ - обговорювали кращі практики виконання вимог стандартів FSC щодо таких цінностей довкілля, як репрезентативні ділянки аборигенних екосистем (РДАЕ) та особливі цінності для збереження (ОЦЗ).

Особливу увагу приділили результатам 3-річного проєкту, який спрямований на глибокі трансформації у підходах лісівників для довгострокового збереження репрезентативних ділянок поряд із задоволенням економічних потреб суспільства. Такі ділянки - це “живі лабораторії”, де можна спостерігати унікальні природні явища та механізми саморегуляції екосистем з розробки процедур ефективного управління РДАЕ та ОЦЗ. На прикладі нашого надлісництва було продемонстровано успішне інтегрування цих процедур у систему менеджменту.

“Приємно відзначити успіх спільних зусиль, адже ще на початку проєкту наші експерти розповідали про різноманітні аспекти виділення, оцінювання та збереження РДАЕ та ОЦЗ, а сьогодні з вуст відповідальних працівників чуємо, як зазначені вимоги реалізовані на практиці в рамках повсякденної роботи персоналу та визначених процедур” - відзначив директор FSC Україна Павло Кравець.

Учасники відвідали унікальні природні об'єкти, зокрема генетичний резерват бука лісового, угруповання букових лісів з домінуванням плюща звичайного, занесеного до Зеленої книги України та унікальні квазіпраліси з ялицею білою віком понад 150 років.

«Проєкт щодо кращих практик вкотре довів, що тісний зв’язок між практичним досвідом наших лісівників та науковим підходом експертів є ключовим для відповідального лісогосподарювання. Поєднання знань та досвіду фахівців лісового господарства з експертним баченням дозволяє нам формувати дієві процедури, які перетворюють цінні ділянки лісу на стійкі екосистеми, здатні відповідати на виклики сьогодення, зокрема, на зміни клімату», - наголосила Галина Домашовець, завідувачка сектору лісової сертифікації Департаменту лісового господарства ДП “Ліси України”.

Цей захід вкотре підтвердив важливість поєднання наукового підходу з практичним досвідом лісівників для відповідального лісогосподарювання та збереження лісових екосистем для майбутніх поколінь.

Світлини - Forest Stewardship Council (FSC)


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux