Щороку, з жовтня по червень, у філіалі проводиться курс практичних занять для здобувачів вищої освіти кафедри екології та природоохоронних технологій Державного університету «Житомирська політехніка» за освітнім ступенем «бакалавр» і «магістр» спеціальностей «Екологія», «Науки про Землю» та «Технології захисту навколишнього середовища».
Під час практичних навчань студенти університету отримують інформацію про наукові дослідження, що здійснюються філіалом, а також ознайомлюються з вимогами щодо виконання робіт у лабораторіях та на території дендропарку. У рідкісних виданнях наукової бібліотеки філіалу є можливість знайти профільні теоретичні матеріали з лісівничої науки.
В рамках вивчення вибіркової компоненти «Радіаційний захист та контроль» студенти опановують методику підготовки зразків різних видів продукції лісового господарства до радіоекологічних досліджень, вимірюють в них вміст радіонуклідів і здійснюють порівняльний аналіз щодо відповідності продукції допустимим рівням.
Під час занять «Фітоекологія з основами лісівництва» студенти отримують практичні навички щодо методик оцінювання віку дерев за допомогою бура Преслера та обрахунку за річними кільцями. Також закріплюються знання й навички закладання пробних площ, визначення таксаційних показників деревостану: складу, бонітету, віку та санітарного стану.
У дендропарку філіалу студенти ознайомлюються із колекцією екзотичних для Полісся видів дерев і чагарників. Кандидат біол. наук Олександр Орлов під час вивчення освітньої компоненти «Моніторинг довкілля» допомагає визначити різні види лишайників, зокрема Parmelia sulcata, Neofuscellia sp. та Evernia prunastri. Як правило, чим меншими є їх розмір та різноманіття, тим більш забрудненим є повітря. Два основних забруднювача повітря, які впливають на ріст лишайників – це нітроген та діоксид сірки. Наприклад, Evernia prunastri, або дубовий мох чутливий до вмісту нітрогену та росте на гілках лісових дерев тільки за умови чистого повітря. Його розповсюдженість та велика кількість на деревах дендропарку свідчить про гарний стан атмосферного повітря на території Поліський філіал УкрНДІЛГА.
Виробнича практика є надзвичайно важливим компонентом навчального процесу, адже допомагає студентам закріпити теоретичні знання та набути професійні навички.
Важливим аспектом є свідоме обрання студентами для отримання практичного досвіду саме Поліський філіал УкрНДІЛГА.
В свою чергу, працівники філіалу сподіваються на подальшу творчу й плідну спільну роботу з ними як науковцями в сфері лісового господарства!