• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Технології, спрямовані на зменшення негативного впливу людства на навколишнє середовище
опубліковано 30 листопада 2023 року о 10:04


Науковці УкрНДІЛГА імені Г. М. Висоцького вже не вперше беруть участь у наукових конгресах Товариства інтелекту навколишнього середовища (#SAI).

Термін «Ambient intelligence» (#AmI) у абревіатурі SAI не має дослівного перекладу з англійської. Він означає середовище, в якому електронні пристрої реагують на присутність людей.

Засідання VI конгресу SAI (VI International Scientific Congress Society of Ambient Intelligence 2023) відбулися в режимі он-лайн/оф-лайн в Індії, Латвії, Португалії, Румунії, Узбекистані та в Україні (Харків, Кривий Ріг) протягом 20–25 листопада 2023 року.

Зустрічі проходили в декількох секціях, зокрема:

🖇️Цифрова трансформація економіки

🖇️Технологія та інженерна екологія

🖇️Екологічні проблеми сучасної урбанізації

Було заслухано доповіді 48 науковців з України, Індії та Узбекистану англійською та українською мовами. Презентації були присвячені передовим технологіям та інженерним рішенням у промисловості, зокрема таким, які можуть сприяти вирішенню екологічних проблем, зменшенню негативного впливу людства на довкілля або пом’якшенню наслідків цього впливу.

У доповіді К. С. Анджалі, Дж. Абхішек та Адіті С. Рао «Штучний інтелект для відстеження лісових пожеж» було висвітлено результати досліджень щодо можливості використання штучного інтелекту в умовах, коли неможливо провести роботи на місцевості. Для українських науковців це надзвичайно важлива тема, оскільки в умовах російської агресії проти України часто відсутній доступ до місць пожеж, зокрема лісових, які відбуваються на межі зіткнення.

Модераторами засідання секції технології та інженерної екології, яке відбулося 21 листопада на базі Державного економіко-технологічного університету (м. Кривий Ріг), були вчені: доц. Дмитро Пополов (Державний економіко-технологічний університет); доц. Наталія Сусло (Державний економіко-технологічний університет) і проф. Надія Максименко (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна).

На засіданні секції «Технологія та інженерна екологія» виступила доктор с.-г. наук, провідний науковий співробітник сектору екології лісу відділу лісівництва та економіки лісового господарства УкрНДІЛГА Ірина Коваль із доповіддю «Дендроіндикація стану букових лісів Карпат в умовах зміни клімату» («Dendroindication of beech stands in the Carpathians under conditions of climate change»).

Ірина Коваль презентувала результати досліджень із використанням дендрохронологічних підходів щодо адаптації до зміни клімату букових насаджень, які ростуть на висоті 800 м над рівнем моря в національному парку «Сколівські Бескіди».

Встановлено, що букове насадження адаптувалося до зміни клімату, хоча приріст виявився уразливим до варіацій кліматичних факторів.


Наступного дня на базі Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (ХНУ) відбулося засідання студентської секції «Екологічні проблеми сучасної урбанізації» («Environmental problems of modern urbanization»).

Модератори – професор Надія Максименко (ХНУ ім. В. Н. Каразіна), професор Сергій Сонько (Уманський національний університет садівництва) та старший викладач Надія Черкашина (ХНУ ім. В. Н. Каразіна). На засіданні було представлено 11 доповідей українською та англійською мовами.

Зокрема студентка ХНУ ім. В. Н. Каразіна Майя Чермних (наук. кер. І. М. Коваль) презентувала результати досліджень зміни клімату на радіальний приріст гіркокаштана звичайного в урбоценозі м. Львів («Аssessment of the impact of climate change on the ecological state of urban plantations of the horse-chestnut (Aesculus hippocastanum L.)

Встановлено, що за останні двадцять років радіальний приріст гіркокаштана звичайного в зелених насадженнях м. Львів зменшився майже вдвічі у порівнянні з попереднім періодом, що було наслідком потепління клімату, впливу рекреації та пошкодження каштановим мінером.

Тематика виступів учасників Засідання VI конгресу SAI охоплювала проблеми, пов’язані з урбанізацією:

✔️забруднення довкілля; утилізацію відходів; 

✔️перенаселення міст;

✔️негативні явища і процеси, спричинені діяльністю людини.

Визначено можливі шляхи вирішення проблем, зокрема розвиток зеленої інфраструктури, поширення селективної утилізації побутових відходів, заміна автопарку на електричний тощо.

На завершення учасники висловили надію на Перемогу України та подальші наукові зустрічі й подякували ЗСУ за можливість проведення в такий складний час не лише конференції, але й наукових досліджень взагалі!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux