Для отримання точних і повних даних про стан, якість і ріст створених лісових насаджень щорічно проводять їхню інвентаризацію. За результатами інвентаризації спеціалісти оцінюють ефективність лісокультурних заходів та планують подальші лісогосподарські роботи.
Це дає змогу своєчасно виявити проблемні ділянки (наприклад, зниження показників росту, ураження захворюваннями, пошкодження шкідниками) та ухвалити рішення щодо їх оздоровлення або заміни.
Для сіянців, вирощених у розсаднику Слобідського дослідного лісництва встановлювали відповідність показникам стандартного садивного матеріалу.
У підсумку фахівцями лісництва у поточному році вирощено 60,1 тисяч штук стандартних сіянців корінних деревних порід, з них: 48,8 тисяч штук – сіянці сосни звичайної та 11,3 тисяч штук – сіянців дуба звичайного. Отриманий садивний матеріал буде використаний для створення нових мішаних лісів у наступному році.
Під час заходів проінвентаризовано лісові культури віком від одного до трьох років на площі біля 10 га. Їх перевіряли на відповідність проєктам (схемі змішування порід, відстані між рядами, розміщенням сіянців у рядах). Також було визначено їхню приживлюваність.
Старші ж лісові культури віком від 4 років підлягають атестації на площі більше 13 га. За умови досягнення ними у визначену віці відповідної зімкнутості крон, густоти та висоти дерев вони переводяться у вкриті лісовою рослинністю землі та передаються до подальшої експлуатації. За результатами інвентаризації цьогоріч планується перевести у вкриті лісовою рослинністю площі 4,2 га атестованих лісових культур, вирощених у Слобідському дослідному лісництві.
Науковцями Станції також було проведено обстеження та визначено стан дослідних лісових культури сосни жовтої, сосни жорсткої та модрини європейської. Експеримент з випробування цих культур передбачає вивчення їхніх адаптивних можливостей та стійкості у контексті пристосування лісових насаджень до сучасних кліматичних змін. За попередніми результатами кращий ріст за висотою мають 5-річні культури модрини європейської і сосни жовтої, гірший – сосни жорсткої.