За ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також за активної підтримки Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) у Києві відбулася Міжнародна донорська конференція із залученням представників посольств, міністерств країн Європи та представництва ЄС в Україні.
Тема обговорення - вплив війни на лісовий сектор України і заходи спрямовані на швидке та ефективне відновлення галузі в умовах війни і післявоєнний період.
У своєму виступі зробив акцент на ключових напрямках для залучення міжнародних інвестицій:
- Розмінування та відновлення лісових територій;
- Будівництво рекреаційних пунктів біля автомобільних доріг для надання населенню безкоштовного альтернативного відпочинку замість відвідування лісів;
- Відновлення знищеної інфраструктури Укрдержліспроекту;
- Створення нових наземних пунктів моніторингу за пожежами в лісах;
- Розвиток мережі лісо-насіннєвих центрів для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою;
- Будівництво лісових доріг;
- Створення сучасних лабараторій для молекулярного аналізу садивного матеріалу;
- Перехід на механізовану систему заготівлі деревини;
- Створення електронної системи добровільного декларування операцій із деревиною на внутрішньому ринку України;
- Дистанційне зондування лісів за допомогою технології LIDAR для визначення абсолютно точного об’єму насаджень.
Розширення співпраці та підтримка цих напрямів міжнародною спільнотою сприятиме розвитку лісової галузі та якнайшвидшому відновленню від наслідків війни.
Підкреслив, що незважаючи на війну та її наслідки, приймаючи виклики сьогодення, лісова галузь України продовжує виконувати свої зобов’язання перед національною економікою, суспільством та міжнародними організаціями. Це було також відмічено представником ЄС в Україні, паном Крістіаном Хеллом. Під час виступу він відмітив позитивні зміни, які були реалізовані нами на шляху реформування лісової галузі України.
Загалом в конференції взяло участь понад 20 країн і міжнародних організацій, які висловили свою готовність щодо подальшої співпраці, спрямованої на посилення і відновлення лісової галузі України.
Даний захід став початком нового етапу співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), яка перейняла ініціативу з підтримки та розвитку лісового господарства України, розпочатої Forest Europe у 2022 році.