Результати польових робіт з повторного базового лісовпорядкування, виконаних у ДП "Клавдієвська ЛНДС", Дніпровсько-Тетерівському ДЛМГ та філіях ДП «Ліси України», розташованих на території Київської області, розглянули під час координаційної наради.
Захід відбувся на базі філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» за участю спеціалістів ВО Укрдержліспроект, Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського, ДП «Ліси України» та філій Київщини, що увійшли до складу надлісництв, а також інших постійних лісокористувачів області.
Начальник відділу лісового господарства ДП «Ліси України» Володимир Касюхнич висловив подяку всім учасникам за своєчасне та якісне виконання першого етапу – польових робіт. Він підкреслив важливість наступного етапу – камерального опрацювання, яке потребує високої точності та відповідального підходу.
Генеральний директор ВО «Укрдержліспроект» Віктор Мельниченко відзначив своєчасне фінансування виконаних робіт, що є важливим чинником стабільної та продуктивної співпраці між усіма зацікавленими сторонами.
За пропозицією головного лісничого філії «Столичний лісовий офіс» ДП «Ліси України» Олександра Кемського, представники новостворених надлісництв висловили пропозиції щодо врахування специфіки кожного структурного підрозділу при розробленні лісовпорядних матеріалів.
Головний лісничий Дніпровсько-Тетерівського ДЛМГ Олександр Цюцюра висловив пропозицію щодо врахування в лісовпорядному проектуванні впровадження новітньої лісозаготівельної техніки. Він підкреслив, що використання сучасних механізмів сприятиме підвищенню продуктивності, зменшенню впливу на довкілля та оптимізації лісогосподарських процесів.
За результатами наради учасники окреслили наступні етапи лісовпорядного проектування та обговорили механізми забезпечення якості підготовлених матеріалів.
Довідково. Повторне базове лісовпорядкування проводиться через певний період часу (як правило раз на 10 років) та є комплексом заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України.
В умовах воєнного стану ведення лісовпорядкування ускладнюється через обмежений доступ до окремих територій та ризики для фахівців у польових умовах. Попри ці виклики, ВО «Укрдержліспроект» продовжує виконувати свої завдання, співпрацюючи з відповідними державними структурами для забезпечення ефективного управління лісовими ресурсами. А також, працює над удосконаленням процесів лісовпорядкування, забезпечуючи його ефективне управління та раціональне використання.