У Німеччині високо оцінюють прогрес України у реформуванні лісової галузі

опубліковано 01 липня 2025 року о 15:14


Україна досягла значних успіхів у підготовці до впровадження європейського регламенту EUDR та у реформах, які забезпечують позитивні зміни у лісовій галузі. Про це йшлося під час зустрічі голови Держлісагентства Віктора Смаля із радником Посольства Німеччини з аграрних питань Ансгаром Ашфальком.

Як український бізнес ставиться до запровадження європейського регламенту EUDR та чи готовий до нього, як держава готується до цього процесу та які очікування України від впровадження EUDR – ці та інші питання детально обговорювали під час зустрічі.

«Ми цифровізуємо галузь, проводимо інституційну реформу та змінюємо підходи до методу управління лісами, наближаючи його до природного. І робимо це насамперед для самих себе – для нашої країни. Водночас все це дуже вчасно з погляду євроінтеграційного процесу», - наголосив очільник Держлісагентства.

Він додав, що завдяки розробленим цифровим сервісам в Україні діє повністю простежуваний ланцюг постачання деревини від вирощування до транспортування. Це власна українська система, яка працює на основі кількох баз даних.

«У нас є система електронних лісорубних квитків, простежуваність транспортування, а для експортерів – електронний сертифікат походження деревини. Тому ми даємо 100% гарантію, що експортована до ЄС деревина легальна. І ми досить гнучкі, щоб надати будь-які набори даних, які будуть потрібні Євросоюзу», - зауважив Віктор Смаль.

Важливо, що всі ці системи працюють не лише для внутрішніх потреб Держлісагентства. Вони доступні бізнесу та всім громадянам, які можуть онлайн перевірити легальність заготівлі деревини. Тож цифровізація галузі має суттєві позитивні ефекти – економічний, соціальний, екологічний та фінансовий.

Зі свого боку радник Посольства Німеччини з аграрних питань Ансгар Ашфальк високо оцінив прогрес України у підготовці до запровадження EUDR та успіхи в реформі лісової галузі.

«Я справді вражений тим, що ви презентуєте. Це дійсно великий прогрес і не тільки у процесі підготовки до впровадження EUDR, а у межах глобальної реформи», - сказав він.

Також у процесі зустрічі обговорювали тему вирубки лісів. Голова Держлісагентства наголосив, що щорічний приріст лісів в Україні становить 35 млн кубометрів, ліміт внутрішнього споживання встановлений на рівні 25 млн кубометрів, а реально річний обсяг вирубки складає 15 млн кубометрів. Тож загрози вирубки лісів об’єктивно немає.

Віктор Смаль зауважив, що одним з чинників успіху євроінтеграційного треку України є зрозумілість та прогнозованість реформ, і саме тому важливі особисті зустрічі з європейськими колегами. Адже під час безпосереднього спілкування вони краще розуміють наше бачення євроінтеграції, напрямок наших реформ.

«А коли є розуміння – з’являється і підтримка. Німеччина є однією з країн, яка найбільше нас підтримує. Ми це відчуваємо та цінуємо допомогу німецького уряду. Вдячний Ансгару Ашфальку за зустріч, співпрацю та підтримку», - підсумував голова Держлісагентства.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux