В рамках проєкту науковці Інституту екології Карпат НАН України, Державного природознавчого музею НАН України та працівниками НПП «Бойківщина» проведуть другий етап моніторингу на території єдиного у Львівській області водно-болотного угіддя міжнародного значення – верхового болота «Надсяння».
Будуть встановлені показники біотичного (вищі судинні рослини, мохоподібні, гриби, ентомофауна, арахнофауна) та оселищного різноманіття, а також визначено проективне вкриття деревних й чагарникових видів рослин в межах трансекти загальною площею 2500 м2.
Перший етап моніторингу був здійснений в 2012 р. за кошти обласного фонду охорони навколишнього середовища у Львівській області (тоді ця територія входила до складу РЛП «Надсянський»).
💬 За інформацією Оксани Марискевич, члена виконавчого комітету Фонду збереження біорізноманіття Карпат, на засіданні виконавчого комітету Фонду у було надано дозвіл на закупівлю метеостанції в рамках означеного вище проекту. Метеостанція буде передана нацпарку на правах оренди.
Також в рамках проєкту планується закупити додаткові фотопастки для спостережень за міграцією великих хижих і рослиноїдних ссавців між польською та українською частинами МРБ «Східні Карпати» в транскордонній зоні.
📌Довідково:
Верхове оліготрофне болото «Надсяння» отримало статус водно-болотного угіддя міжнародного значення (Ramsar site, N 2392) в березні 2019 р. (https://rsis.ramsar.org/RISapp/files/47543831/pictures/UA2392_map190312.pdf).
У квітні 2019 року ця територія увійшла до складу НПП «Бойківщина». Загалом, це болото є унікальним у межах усієї території МРБ «Східні Карпати», оскільки цей об’єкт на відміну від боліт у польській частині резервату біосфери (Волосате, Тарнава, Дзвіняч) не зазнав впливу меліорації.
У межах болота площею 37 га виявлено 5 оселищ з 4 Додатку до Бернської Конвенції, близько 200 видів судинних рослин та 105 видів хребетних, серед яких 10 видів рослин і 11 видів хребетних мають охоронний статус. На болоті вперше в Українських Карпатах виявлено метелика - жовтюха торфовищного, який входить до логотипу НПП «Бойківщина».
Окрім цього, через територію болота проходять міграційні шляхи зубра європейського, ведмедя, рисі та вовка, що підтверджено спостереженнями з використанням фото пасток.