У Держлісагентстві відбувся семінар за участі представників Міністерства цифрової трансформації України, Держлісагентства та фахівців ДП «Ліси України».
Захід проведений в рамках Тижня Відкритого Уряду та спрямований на поглиблене дослідження концепції відкритих даних і технічних аспектів опрацювання даних. Загалом, у змішаному форматі, до семінару долучилося близько півтори сотні лісівників, які працюють з відкритими даними по всій країні.
Спікер: Яніна Любива, експертка з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України представила «чекліст» відкритих даних та провела інтенсив з відкритих даних для розпорядників, під час якого у форматі діалогу говорили про основні аспекти та норми Законодавства щодо оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних, зокрема йшлося про наступне:
🔹Що таке відкриті дані
🔹Політика відкритих даних в Україні
🔹Міжнародна хартія відкритих даних
🔹Принципи відкритих даних
🔹Відкритість за замовчуванням (open by default)
🔹Оперативність, доступність, інтероперабельність та постійна застосовуваність відкритих даних
🔹Як підготувати відкриті дані до оприлюднення (приведення до машиночитного формату, приклади зі структурування та форматування даних).
У блоці «Практичні демонстрації та обговорення» фахівчиня Держлісагентства з відкритих даних Марія Калашникова ознайомила присутніх з процесом опрацювання даних на прикладі структурованих наборів даних та можливими викликами у цьому процесі.
Даний захід спрямований на поглиблене розуміння важливості відкритості та технічних аспектів цифрової трансформації, а також, отримання практичних навиків для успішної реалізації проектів з впровадження відкритих даних.
Довідково. З 27 по 31 травня в Україні проходив Тиждень відкритого Уряду.
Партнерство «Відкритий Уряд» - це багатостороння міжнародна ініціатива, що покликана об'єднати зусилля для створення позитивних змін у житті громадян. Ініціатива була започаткована в 2011 році в рамках сесії Генеральної Асамблеї #ООН за сприяння урядів та громадських організацій Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Сполученого Королівства Великобританії. Наразі до Ініціативи приєдналися понад 70 країн. Україна доєдналася до Ініціативи у 2011 році.