Щороку вирощування фундука в Україні стає одним із пріоритетних напрямків розвитку горіхівництва, адже плоди (горіхи) фундука користуються великим попитом на світовому ринку, великою популярністю у використанні у харчові промисловості, адже сьогодні кожен з нас уже не уявляє кондитерські вироби без смачного та поживного фундука.
Фундук в порівнянні з іншими плодовими культурами менш вимогливий до ґрунтів, рельєфу місцевості, тому його можна висаджувати в садах та плантаціях, на дачних ділянках, дворах. Маючи потужну кореневу систему його можна висаджувати і на схилах балок та водойм для їх укріплення та запобіганню ерозії ґрунтів.
Серед багаточисельної аудиторії тих, хто займається вирощуванням фундука, безпосередньо створенням садів та плантацій, використовуються сорти фундуків, завезених до нас із-за кордону. Але є шанувальники і вітчизняних сортів, які не одне десятиліття проходили випробовування на плантаціях Веселобоковеньківської лісодослідної станції.
Морозостійкі та витривалі до тривалої посухи види фундуків і сьогодні зростають на плантаціях дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру Веселі Боковеньки УкрНДІЛГА імені Г. М. Висоцького.
Розмноження фундука методом вертикальних відгілків є одним із найбільш дієвих, адже майбутній саджанець повністю зберігає материнські властивості і при сприятливих погодних умовах за короткий час можемо отримати його якісний посадковий матеріал.
Робота по вирощуванню саджанців фундука методом вертикальних відгілків розпочиналася ще взимку омолодженням кущів та їх підготовкою для отримання молодої порослі, яка буде в подальшому використовуватись для здійснення «перетяжок».
Працівники лісового центру провели на плантаціях фундука найбільш кропіткі роботи по закладанню відгілків – перетяжку молодих пагонів. Тепер сподіваємось на достатню кількість вологи в ґрунті для утворення та розвитку кореневої системи.
Варто зазначити, що в останні роки найбільшим попитом користується «Шедевр», тому цього року більша увага приділялась безпосередньо цьому сорту.