Питання охорони лісів від пожеж є одним із найважливіших з усіх завдань, які сьогодні стоять перед підприємствами Державного агентства лісових ресурсів України. Про це повідомив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30».
У порівнянні з 2020 роком, середня площа однієї пожежі зменшилася в 64 рази.
На позитивні показники, у тому числі, вплинуло оперативне і професійне реагування працівників галузі та оновлення матеріально-технічної бази.
У лісівників з’явилися нові пожежні автомобілі, лісопожежні модулі, трактори, пожежно-спостережні вежі, мотопомпи, квадрокоптери, спецодяг, телевізійні системи спостереження та інше обладнання і інвентар.
Введено в дію автоматизовану систему «Пожежі», робота якої базується на використанні результатів дистанційного зондування Землі засобами супутникових технологій та буде наповнюватися оперативними даними про загоряння в лісових масивах, а також інформацією про хід їх гасіння.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення пожежної безпеки в лісах України на 2021-2025 роки».
«Але ніяка сучасна техніка не допоможе якісно та швидко локалізувати пожежу, якщо в нас не буде професійних кадрів. Тому ми постійно проводимо навчання і випробовуємо власні спроможності», - наголосив Юрій Болоховець.
Для ліквідації наслідків лісових пожеж Держлісагентством видано наказ від 17.05.2021 № 318 «Про затвердження Плану заходів з розроблення згарищ 2020 року та відтворення на них лісів».
Виконання плану передбачено за 5 років:
1. Провести розробку насаджень;
2. Виростити садивний матеріал для відновлення лісів на згарищах;
3. Відновити ліси на згарищах.