Такий досвід спільної роботи звичайно є корисним для обох сторін. Учні отримують можливість розширити свої горизонти, здобути цінний досвід, розвивати науковий потенціал, що сприяє їхній подальшій освітній успішності. З іншого боку, працівники нацпарку мають можливість передати досвід молодому поколінню, сприяючи їхньому науковому розвитку та мотивації.
Внаслідок такої співпраці маємо і значні досягнення: численні та якісні дослідницькі проєкти для Малої академії наук, а також наукові статті.
Зокрема і зараз, спільно зі школярами та педагогічним керівником з Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» ім. О. Кушнірука, ведеться робота над черговим дослідженням, в рамках вивчення вікових дерев у лісових масивах.
Так, було проведено інвентаризацію дерев, метою якої було з’ясування за дендрометричними, санітарними характеристиками та показниками декоративності сучасного стану потенційно вікових екземплярів.
За допомогою екологічно безпечної фарби проведено маркування та нанесено порядковий номер на кожен екземпляр дерева. За класичними методиками було визначено їх дендрометричні показники: висота, окружність та діаметр стовбура на відстані 130 см від землі.
Отримані дані будуть камерально опрацьовані, доповнені та використанні для написання чергової учнівської наукової роботи МАН.