• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Фахівці УкрНДІЛГА: огляд глобальних перспектив ринку пиломатеріалів
опубліковано 19 лютого 2024 року о 12:45


Сектор економіки УкрНДІЛГА проводить дослідження регіональної структури лісокористування та прогнозування виробництва/споживання деревини в Україні. В рамках проведення досліджень вивчається світовий досвід із відповідним аналізом ситуації на ринках деревини. Значний обсяг круглих лісоматеріалів в Україні спрямовується на виробництво пиломатеріалів. Тому інформація щодо світових тенденцій розвитку ринку пиломатеріалів є корисною як для проведення відповідних досліджень, так і для суб`єктів господарювання, пов`язаних з використанням деревного ресурсу.

Світовий ринок пиломатеріалів є конкурентним і нестабільним. На нього впливає велика кількість факторів: економічні та природні умови, зростання чисельності населення, урбанізація, вподобання споживачів тощо. Зміни будь-якого з цих параметрів можуть призвести до коливань попиту. Останнім часом на ринку пиломатеріалів відбулися зміни, які обумовили початок фази уповільнення попиту та темпів росту цін. Спеціалісти двох провідних організацій O'Kelly Acumen (https://www.okelly.se/) і Timber Exchange (https://www.timber.exchange) підготували детальний звіт, в якому проаналізовані останні зміни на світових ринках пиломатеріалів за такими напрямами — США, Китай, Європа, Близький Схід і Північна Африка. Вони володіють великим досвідом у цій галузі, маючи понад 20 років досвіду роботи в лісовому господарстві, ринкової аналітики та бізнес-консалтингу для вищого керівництва в усьому світі. Короткий огляд цієї значної праці для ознайомлення з сучасними світовими тенденціями та ключовими факторами, що обумовлюють попит і пропозицію на світовому ринку пиломатеріалів представлений фахівцями УкрНДІЛГА.

Розвиток будівництва та зміна відсоткових ставок в країнах ЄС

Впевненість у підвищенні темпів будівництва є ключовим фактором, що визначає попит на деревину в Європейському Союзі (ЄС) – регіоні, на який припадає значна частка світового виробництва деревини. У 2022 році в країнах ЄС спостерігалося зниження попиту на деревину після восьми років стабільного зростання, переважно через кризу євровалюти.

Будівельний і житловий сектори, на які припадає близько 70 % попиту на деревину, зіткнулися з певними труднощами в останні декілька років. Цю тенденцію до зниження можна пояснити швидким підвищенням відсоткових ставок, запроваджених Європейським центральним банком для боротьби з інфляцією. Високі витрати на позики, пов’язані з цими відсотковими ставками, впливають на будівельні проєкти й інвестиційні рішення, що призводить до зниження попиту на деревину в Європі. Проте, є підстави для оптимізму, оскільки очікується зниження відсоткових ставок у 2024–2025 роках, а економічне уповільнення в Європі буде короткочасним. Такі прогнози вказують на можливість відновлення попиту на деревину. Однак, за наявними прогнозами очікується певне скорочення виробництва в Центральній Європі. Крім того, геополітичні конфлікти, зокрема війна в Україні, призвели до скорочення імпорту деревини в Європі. У такій ситуації європейські експортери можуть почати задовольняти попит Китаю. У перспективі до 2025 року очікується, що європейський експорт деревини залишиться відносно стабільним, зосереджуючись на розвитку ринку США. Попри те, що постачання пиловника й екологічне законодавство ЄС створюють певні проблеми, європейський ринок деревини має потенціал для майбутнього зростання.

Житлове будівництво формує попит на ринку США

Близько 26 % загального світового попиту на пиломатеріали надходить із ринку США. Початок будівництва житла в США безпосередньо впливає на попит на пиломатеріали, необхідні для будівництва. В свою чергу, зростання тісно пов’язане з будівельними проєктами, розвитком інфраструктури та виробництвом меблів. Оскільки ВВП стабілізується за відносно нижчого рівня темпів зростання, то при продовженні державних витрат будуть з’являтися можливості для збільшення попиту на пиломатеріали в будівельних проектах. Крім того, розвиток інфраструктури та виробництво меблів також відіграватимуть роль у стимулюванні попиту на пиломатеріали в Китаї. Таким чином, незважаючи на виклики, попит Китаю на пиломатеріали продовжуватиме зростати, в тому числі за рахунок імпорту.

Наведений матеріал щодо перспектив розвитку ринку пиломатеріалів за провідними економіками світу слугуватиме певним орієнтиром при проведенні прогнозів функціонування ринку деревини в Україні.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux