• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Голова #Комітету_з_питань_екологічної_політики_та_природокористування Олег Бондаренко
опубліковано 10 грудня 2020 року о 21:06


☝🏻Головною метою цієї поїздки було оцінити вжиті заходи щодо попередження цього стихійного лиха у майбутньому, зокрема  на прикладі Бережестських та Ситовецьких лісгоспів.
Після огляду пошкоджених вогнем ділянок учасники виїзного засідання у конференц-залі заслухали доповідачів та обговорили зроблені кроки по протидії лісовим пожежам.
Треба зазначити, що спільна робота і Міністерства захисту довкілля і Державного агентства лісових ресурсів України, і Уряду, який виділив кошти на придбання протипожежної техніки, і звичайно ж лісівників дала певні результати. За короткий проміжок часу, а саме за 6 місяців зроблено наступне: створені розгалужена система якісних лісових доріг та понад 300 пожежних водойм, які  обладнані пірсами для забору води, створено десятки тисяч кілометрів мінералізованих смуг і проведено догляд за ними, розроблені сотні площ згарищ. Важливим елементом є також заліснення пошкоджених площ.

Питанням протидії лісовим пожежам опікується й Президент України  Володимир Зеленський, так 09 грудня 2020 року своїм Указом №556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи», він дав доручення Кабінету Міністрів України вжити невідкладних заходів щодо поліпшення протипожежного та санітарного стану лісів на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення. Як ми пам’ятаємо, Чорнобильська зона також навесні постраждала від масштабних лісових пожеж.

Щодо роботи Комітету з питань екологічної політики та природокористування, то наразі в ньому підготовлено два законопроекти, зокрема № 3526 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який вносить нові норми в господарську діяльність та змінює норми за спалювання сухої рослинності. Даний законопроект рішенням Комітету рекомендовано Верховній Раді  до прийняття у другому читанні.

Другий законопроект № 3755 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж», який підвищує адміністративну відповідальність за протипожежну безпеку, який також підготовлений до другого читання.
Комітет з питань екологічної політики та природокористування буде наполягати на збільшенні фінансування охорони та захисту лісів,  Комітетом були подані пропозиції до другого читання Державного Бюджету України на 2021 рік.

Навіть якщо пропозиції будуть не враховані через брак коштів, то ми будемо ініціювати зміни до Держбюджету протягом наступного року, адже запобігання лісовим пожежам є вкрай важливим питанням. Перш за все, це запорука збереження наших лісового фонду, екосистем, природи нашої країни.
Загалом, під час засідання відбулося обговорення та аналіз причини виникнення лісових пожеж, зроблені певні висновки та обговорені плани заходів на майбутнє з метою унеможливлення виникнення цих стихійних лих».
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux