З метою посилення заходів з профілактики захворювання тварин на сказ, відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній військовій адміністрації, на Вінниччині розпочато проведення заходів зі зменшення чисельності лисиці до встановлених норм: 0,5-1 гол. на 1000 га угідь.
Добутих лисів направляють до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ.
Контроль за роботою бригад з відстрілу лисиць здійснюють 20 рейдових груп, до складу яких ввійшли відповідальні працівники Центрально-Західне міжрегіональне управління ЛМГ, працівники державної лісової охорони філій ДП «Ліси України», Головних управлінь Національної поліції та Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.
Як показує аналіз результатів епізоотичних розслідувань випадків сказу - у 100 відсотків продуктивних та у 50 відсотків домашніх тварин зараження відбулося при контактуванні саме з лисами.
Довідково. У тварини, хворої на сказ, вражається центральна нервова система. Змінюється поведінка тварини. З’являються дуже характерні ознаки: боязнь світла, спазми гортані, активне слиновиділення, агресивність.
❗️Сказ - це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укуси та ослинення і у разі відсутності лікування у найкоротші терміни призводить до 100-відсоткової смерті.
📌Окрім того, в ході проведення зазначених заходів рейдові групи виявили 4 випадки порушення правил полювання, не пов’язані з відстрілом лисиць. На порушників правил складено 4 протоколи.