Інвестиційна привабливість та поточний стан реформування лісової галузі: голова Держлісагентства Віктор Смаль разом із членом Наглядової ради ДП "Ліси України" Янне Харьюнпяя відвідали Чернігівщину.
У рамках обговорення інвестиційної програми регіону за участю очільника Чернігівської ОВА Вячеслава Чауса, оглянули процес будівництва насіннєвого-селекційного центру у філії «Північний лісовий офіс» ДП «Ліси України». Більшість робіт у рамках цього інвестиційного проєкту завершено. В майбутньому тут вирощуватимуть майже 10 мільйонів сіянців на рік.
У лісовій галузі вже працює 7 сучасних лісонасіннєвих центрів, 2 з яких запустили минулого року. Розбудова та збільшення потужностей сучасних лісонасіннєвих центрів продовжується.
Чому це важливо?
Лісові репродуктивні ресурси є базою якісного відтворення лісів, що особливо актуально в умовах війни та її наслідків. Очікуємо також прийняття нового закону «Про лісові репродуктивні ресурси», який підсилить та врегулює відносини щодо обігу лісового репродуктивного матеріалу, його імпорту та експорту. Проєкт Закону наразі готується до другого читання у Верховній Раді України (реєстраційний номер 9116).
Усі ці кроки в комплексі допоможуть створити сучасну систему ефективного, екозбалансованого підходу до відтворення лісів, яка відповідатиме європейським стандартам і буде привабливою для інвесторів.
Що стосується саме Чернігівщини, то у 2025 році ключовими напрямами інвестування, окрім завершення будівництва насіннєво-селекційного заводу, будуть:
▪️ Будівництво та реконструкція лісових доріг;
▪️ Закупівля спецтехніки для догляду за лісами, лісозаготівлі, патрулювання та боротьби з лісовими пожежами;
▪️ Створення рекреаційних зон;
▪️ Впровадження сучасних технологій для захисту лісів від пожеж.
Під час поїздки також зустрілися із нашими колегами-лісівниками, які є ветеранами війни із рф. Ми вдячні Спілці воїнів-лісівників України за підтримку наших демобілізованих працівників та залучення їх до роботи у лісовій галузі.