Сьогодні у Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства проходить засідання Лісокультурної ради з розгляду проєктів лісових культур та природного поновлення постійних лісокористувачів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Начальник управління Анатолій Дейнека: «На 2025 рік до Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства направлено на розгляд та погодження проекти лісових культур, природнього поновлення та лісорозведення на площі 3,4 тис га, у т. ч. по Львівській області на площі 1,7 тис га, по Івано-Франківській - 1 тис га та по Закарпатській 0,7 тис га.
Необхідно звернути увагу, що у зв’язку з тим, що з 2027 року в Карпатському регіоні заборонено проведення суцільних рубок, лісовідновлення буде тісно пов’язане із способами та видами рубок лісу.
Нашим пріоритетом є перехід на вибіркову та поступову систему рубок на засадах наближеного до природи лісівництва. Це основний шлях, щоб забезпечити адаптацію лісів до зміни клімату.
Тому маємо продовжувати багаторічний позитивний досвід, який вже мають лісівники Львівської області, із формування біологічно стійких деревостанів в Карпатському регіоні. Для цього необхідно проєктувати створення мішаних деревостанів на основі таких порід, як ялиця, ялина, бук, клен-явір та інших супутніх порід, але жодним чином не монокультур».
Також акцентовано увагу на забезпеченні якісного складання проєктів лісових культур та природнього поновлення згідно діючої Інструкції та використання постійними лісокористувачами у заходах лісовідновлення відповідного стандартного садивного матеріалу.
При проектуванні лісових культур та природнього поновлення утриматися від введення у проекти інвазійних видів дерев та кущів.
Для забезпечення біорізноманіття в лісах, збільшення видового складу, лісокультурно радою запропоновано вводити у лісові культури та природне поновлення ремізи (плодово-кісточкові та медоноси).
З метою кваліфікованого розгляду проекгів лісових культур і природного поновлення, а також відповідності проектів типам лісорослинних умов та типам лісу, забезпечення високої якості робіт по лісовідновленню, лісорозведенню, оформленню необхідної технічної документації, забезпечення вирощування високопродуктивних, біологічно-стійких, цінних деревостанів до складу лісокультурної ради входять лісівники, науковці Національного лісотехнічного університету України та УкрНДІГірлісу, представники обласних державних адміністрацій, Управління Держгеокадастру та лісонасіннєвої лабораторії.
Після організаційної частини члени Лісокультурної Ради продовжили засідання у областях.
Довідково. Згідно «Правил відтворення лісів» Західне міжрегіональне управління ЛМГ розглядає затверджені проекти лісових культур, лісових плантацій та природного поновлення та за результатами розгляду погоджує зведену відомість проектів і протягом 10 робочих днів після погодження забезпечує оприлюднення на вебсайті зведених відомостей щодо зазначених проектів.