Повоєнна зелена відбудова: як Україна використовуватиме міжнародний досвід

опубліковано 06 червня 2025 року о 14:18


У світі є успішні приклади повоєнного відновлення пошкоджених територій за допомогою висадки лісів. Разом із використанням сучасних інструментів сталого управління лісовим господарством такі заходи допоможуть Україні в процесі відбудови.

Про це йшлося на Міжнародній конференції «Внесок лісового господарства в Європейську зелену угоду: Мости між освітніми практиками ЄС та України», у якій взяли участь представники Держлісагентства.

Конференцію провели в межах проєкту «Модернізація магістерських програм для підтримки трансформації лісового сектору в напрямку повоєнної зеленої відбудови України».

До українських науковців із Державного біотехнологічного університету, Національного лісотехнічного університету та Національного університету біоресурсів і природокористування доєдналися колеги з Трансільванського університету (Румунія), Університету Вальядоліда (Іспанія) та Університету сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина).

«Ми щиро вдячні за підтримку Програмі Erasmus+ та партнерство університетів із Румунії, Іспанії, Німеччини й України в межах проєкту ForestPost. Ваша участь демонструє силу міжнародної співпраці та спільну відданість принципам сталого розвитку, стійкості та Європейського зеленого курсу», - звернулася до учасників конференції очільниця сектору міжнародного співробітництва, науки та зв'язків з громадськістю Державного агентства лісових ресурсів України Мар'яна Островська.

Вона додала, що лісовий сектор відіграватиме одну з ключових ролей у процесі відновлення України. Саме тому важливо модернізувати освіту в сфері лісового господарства та трансформувати управління в лісовій галузі, щоб досягти амбітних цілей зеленої післявоєнної відбудови. І використати для цього міжнародний досвід.

Науковці обговорили екологічні виклики, питання технологій переробки деревини для зеленої реконструкції України та сучасні інструменти управління лісами.

«Ми переконані, що ті мости, які сьогодні вибудовуються – між установами, країнами та поколіннями, – допоможуть сформувати сильніший і більш сталий лісовий сектор як для України, так і для Європи», - підсумувала Мар’яна Островська.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux