Попри повномасштабну війну та непросту економічну ситуацію нацпарки залишаються осередком збереження унікальних куточків природи України, центрами розвитку туризму, екоосвіти та міжнародної співпраці. Про це говорили у Шацьку під час робочої наради із керівниками шести національних природних парків, що перебувають у підпорядкуванні Держлісагентства.
«Сьогодні наші нацпарки створюють інклюзивне туристичне середовище. Облаштовують нові локації та модернізують інфраструктуру. Проводять наукові дослідження, відкривають нові екостежки й туристичні маршрути та пропонують цифрові сервіси, такі як електронний квиток та інтерактивні карти парків. І це лише невелика частина їхнього функціоналу», - зауважил голова Держлісагентства Віктор Смаль.
Він додав, що системна командна робота Держлісагентства та керівників нацпарків дає помітні результати. З часу робочої зустрічі у квітні, коли визначили короткострокові та довгострокові завдання на наступні два місяці, зроблено багато. Триває робота над затвердженням Проєктів організації території парків, залученням міжнародних грантів, проводиться базове лісовпорядкування. Крім того, на відвідувачів чекають низка нових локацій та сервісів.
📌 Шацький парк:
- локаця для відпочинку «Перемут»
- екостежка «Лісова пісня»
- фазанарій
📌 «Зачарований край»
- велопрокат
- інтерактивна туристична мапа «Боржавська долина»
- розсадник для вирощування сіянців
- готель комах для дитячих екоосвітніх програм
📌 «Мале Полісся»
- електронні вхідні квитки за QR кодом
- аудіогід з туристичною інформацією
- оновлена інфраструктура на веломаршруті
📌 «Сколівські Бескіди»
- туристична крамничка на садибі Крушельницького лісництва
- незабаром відкриття оглядового майданчику для маломобільних відвідувачів біля водоспаду на річці Кам’янка
- у планах відкриття літнього класу на садибі Підгородцівського лісництва та екотабору в Майданському лісництві.
📌 «Бойківщина»
- онлайн-магазин з продажу садивного матеріалу
- зони відпочинку в Міжгірському та Яблунському лісництвах
📌 «Галицький»
- розширений центр реабілітації диких тварин,
- облаштовані локації для відпочинку
На найближчі два місяці запланували створити інтерактивні карти з фото і відео, активізувати міжнародну співпрацю та участь у міжнародних проєктах, провести польові лісовпорядні роботи та оформити речові права на земельні ділянки і приміщення.
«Дякую всім, хто вболіває за стан наших нацпарків та працює над тим, щоб вони ставали ще більш сучасними, зручними та туристично привабливими», - резюмував Віктор Смаль.