В рамках роботи над проєктом із дистанційного зондування землі (LIDAR) та використання космічних знімків високої роздільної здатності відбулась робоча зустріч т. в. о. Голови Держлісагентства Віктора Смаля з представниками військово-промислового комплексу однієї з країн Скандинавії.
В ході зустрічі, західні партнери поділились кращими рішеннями та можливістю їх впровадження в Україні.
«Наразі, у нас є унікальний шанс за кілька років пройти шлях, на який західним країнам довелося витратити останні 30 років», підкреслив в ході зустрічі Віктор Смаль.
Головна складність пілотного проєкту – дозвіл на польоти безпілотних апаратів над лісовими масивами під час воєнного стану. Для цього зосередимося на території Західної України.
Наразі, розпочинаємо підготовку до проведення тестового збору інформації на площі 40-50 тис га. Найбільше нас будуть цікавити наступні параметри лісу:
✅ Запас деревини на 1 га;
✅ Висота дерев;
✅ Діаметр;
✅ Площа вкритих лісом територій;
✅ Породний та віковий склад;
✅ Цифровий рельєф місцевості.
Що отримаємо в результаті?
📍 Точна інформація про запас деревини на ділянці унеможливить викривлення даних при відведенні ділянки в рубку. Не можна буде на папері намалювати запас у 250 м3, коли на ділянці фізично знаходиться 400.
📍 Зменшення похибки при підрахунках запасів деревини до рубки окомірним способом – із 20% до 1,5%.
📍 Дані із LIDAR дозволять будувати цифрові моделі планування лісогосподарських заходів на десятиліття вперед.
📍 Чіткий аналіз приросту на 1 га.
📍 Цифрова карта рельєфу допоможе ефективно проектувати та будувати лісові дороги.
Довідково: LIDAR — технологія отримання та обробки інформації про віддалені об'єкти за допомогою активних оптичних систем, що використовують явища відбиття світла і його розсіювання в прозорих і напівпрозорих середовищах.