• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Законотворча діяльність у сфері запровадження механізмів залучення інвестицій для відновлення лісів та лісорозведення
опубліковано 12 липня 2023 року о 13:41

На виконання Пункту 545 Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 березня 2023 року № 221-р, з метою вжиття заходів щодо запровадження механізмів залучення інвестицій для відновлення лісів та лісорозведення Державним агентством лісових ресурсів України розроблено та подано на погодження Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Проєкт Закону України «Про залучення інвестицій та економічне стимулювання впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування».

Актуальність та необхідність прийняття даного законодавчого акту обумовлені відсутністю дотепер в законодавчому полі механізмів економічного стимулювання для лісокористувачів та власників лісів із здійснення ними лісовпорядкування.

Зокрема, чинним законодавством не врегульовано питання:

❗️Принципів економічного стимулювання впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування;

❗️Залучення громадськості в процесі здійснення заходів економічного стимулювання;

❗️Не визначено повноваження органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері залучення інвестицій та економічного стимулювання заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування;

❗️Не визначено термін «вуглецевий сертифікат», механізми його видачі, обіг та погашення, а також ведення реєстру.

Отже, метою розробки Проєкту Закону є встановлення правових, організаційних та фінансових засад регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі залучення інвестицій та економічного стимулювання впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування.

Окрім того, Законопроєкт врегульовує питання щодо видачі та обігу вуглецевих сертифікатів, що матиме позитивний вплив на суб’єктів господарювання, громадян та органи державної влади.

☝️Варто відмітити, що в даному Законопроєкті вперше визначено термін «вуглецевий сертифікат».

Згідно з положеннями даного Законопроєкту, економічне стимулювання впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування здійснюється із дотриманням наступних принципів:

✅ Безперервності та невиснажливості використання лісових ресурсів;

✅ Ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку;

✅ Застосування науково обґрунтованого підходу для реалізації та розвитку діяльності, пов'язаної з економічним стимулюванням впровадження заходів з лісорозведення;

✅ Наявності прямого причинно-наслідкового зв’язку між здійсненням заходів з лісорозведення, здійснення лісовпорядкування та економічним стимулюванням.

Проєктом Закону визначено:

📌 Повноваження органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у сфері залучення інвестицій та економічного стимулювання заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування;

📌 Процедуру видачі, обігу, погашення та анулювання вуглецевих сертифікатів;

📌 Здійснення контролю за результатами заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування;

📌 Правові засади укладання договору на залучення інвестицій для впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування, а також, обов’язковість ведення Єдиного реєстру вуглецевих сертифікатів.

Варто зазначити, що впровадження в дію норм Проєкту Закону України «Про залучення інвестицій та економічне стимулювання впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування» сприятиме досягненню Другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди 2015 року та зменшенню впливу глобальних змін клімату в цілому, а також забезпечить:

📍Збільшення обсягів поглинання та нагромадження парникових газів, аерозолей або прекурсорів парникового газу в результаті збільшення площі лісів;

📍Збільшення площі лісів, в результаті чого збільшиться лісистість країни;

📍Запровадження сталого ведення лісового господарства;

📍Покращення інвестиційного клімату держави, зокрема у сфері лісового господарства;

📍Отримання можливостей отримання компенсацій витрат та залучення інвестицій на впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування, що сприятиме збільшенню обсягів лісорозведення (створення нових лісів).

📍Можливість виходити на вуглецеві ринки та отримувати додаткові кошти на стале ведення лісового господарства

Отже, прийняття даного Законопроєкту дозволить встановити правові, організаційні та фінансові засади регулювання суспільних відносин, що виникають у процесі залучення інвестицій та економічного стимулювання впровадження заходів з лісорозведення та здійснення лісовпорядкування, а також видачі та обігу вуглецевих сертифікатів.

Довідково. Вуглецевий сертифікат – документ, який підтверджує, що його власник вжив заходів для абсорбції певної кількості парникових газів. У майбутньому, продаж сертифікатів може приносити лісовій галузі Україні прибутки не менше, ніж продаж лісоматеріалів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux