Команда урбан-бюро Big City Lab здійснила дослідження території національного парку з метою створення безбар’єрних маршрутів. Вони поспілкувалися з працівниками парку та місцевими жителями, щоб дізнатися про їхні побажання щодо розвитку "Сколівських Бескидів".
Експедиція охопила три туристичні маршрути:
"Павлів потік — водоспад Кам’янка", що проходить через святилище IX-X століть, ялицеву алею та біополяну. Цей маршрут стане пріоритетним для реалізації безбар’єрних рішень у парку.
"Долиною річки Кам’янка", який веде до джерела мінеральної води і завершується Журавлиним озером.
"Колодка — Перехресне", що проходить через старий кам’яний кар’єр у урочищі Колодка, де зливаються чотири природні хребти.
Разом з працівниками парку, представниками Сколівської міської ради, ветеранами та місцевими жителями проведено воркшоп з безбар’єрності та сесію для участі громади.
Фахівці Big City Lab поділилися найкращими світовими практиками щодо доступності національних парків, а CEO Вікторія Тітова модерувала обговорення проблем доступності в парку.
У результаті було визначено сім ключових напрямків розвитку "Сколівських Бескидів":
• Покращення доступу до інформації про парк;
• Забезпечення доступності існуючої інфраструктури;
• Сприяння мобільності для відвідувачів;
• Створення рекреаційного кластера в урочищі Павлів Потік;
• Розробка пілотного безбар’єрного маршруту біля Павлового Потоку;
• Запровадження альтернативних та безбар’єрних екскурсій;
• Закупівля транспорту для осіб з інвалідністю.
Підсумовуючи захід, фахівці Big City Lab відзначили проактивність працівників "Сколівських Бескидів" та їхнє розуміння важливості доступності усіх просторів.
Дана експедиція - це лише початок співпраці. Наступний крок - підготовка рекомендацій для нацпарку не лише з фізичної, а й з інформаційної та комунікаційної безбар’єрності.