У Чорнобильській зоні виявлено понад 500 пнів зрізаних дерев, матеріали передано до правоохоронних органів. Такими є перші результати спільних перевірок, проведених представниками Держлісагентства та Держекоінспекції у межах діяльності Міжвідомчої робочої групи.
З метою виявлення можливих фактів порушень та зловживань на території Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника, на виконання Протокольного доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця було створено Міжвідомчу робочу групу з організації проведення рейдових заходів із залученням представників Держекоінспекції, Держлісагентства та ДАЗВ.
В рамках роботи у складі Міжвідомчої робочої групи Держлісагентством сформовано рейдові бригади, до складу яких увійшли 80 працівників лісової охорони для роботи у зоні віджучення.
Перед початком роботи рейдових груп, у ході виробничої наради за участю голови Держлісагентства Віктора Смаля, керівництва Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, представників лісової охорони ДП «Ліси України» та ДСП «Екоцентр» (м. Чорнобиль) було перевірено готовність рейдових бригад Держлісагентства, проведено інструктаж щодо безпекових заходів та напрацьовано «дорожню карту» подальшої роботи.
«Наша головна задача - перевірити та, у разі виявлення, зафіксувати факти незаконних рубок на території зони відчуження. Жоден факт зловживання приховати не вдасться! Про результати роботи рейдових бригад оперативно інформуватимемо Офіс Генерального прокурора та правоохоронні органи», - наголосив Віктор Смаль.
Разом з тим, пріоритетом номер один є безпека наших працівників. На цьому акцентували особливу увагу під час інструктажу, зокрема - на протирадіаційному захисті працівників рейдових бригад та алгоритмі дій на забруднених територіях.
Нагадаємо, наприкінці 2023 року на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника правоохоронцями була виявлена незаконна порубка сироростучих та сухостійних дерев та зафіксовані спроби вивезти деревину без відповідних документів за межі зони. За фактом цього правопорушення відкрито кримінальну справу. Це стало передумовою створення Міжвідомчої робочої групи при Державному агентстві з управління зоною відчуження, до складу якої увійшли і представники Держлісагентства.