У Держлісагентстві обговорили ситуацію на ринку деревини та підготовку до торгів IV кварталу

опубліковано 30 липня 2026 року о 11:49


У Державному агентстві лісових ресурсів України відбулося чергове засідання робочої групи з питань співробітництва у лісопромисловому комплексі. Участь у ньому взяли представники Держлісагентства, ДП «Ліси України», деревообробного бізнесу та галузевих асоціацій.

Однією з головних тем зустрічі стала підготовка до квартальних біржових торгів деревиною. ДП «Ліси України» представило учасникам ринку обсяги продукції, які планується запропонувати з поставкою у IV кварталі 2026 року.

Загальний ресурс становить понад 2,2 млн м³ деревини, з яких близько 800 тис. м³ уже реалізовано на форвардних торгах, а ще майже 1,4 млн м³ буде запропоновано на квартальних аукціонах, що стартують у серпні.

Підприємство також повідомило про збільшення пропозиції окремих видів продукції. Зокрема, суттєво зростуть обсяги ділової сосни, збільшиться пропозиція дубових лісоматеріалів, а обсяги вільхи та берези залишаться на рівні, який традиційно забезпечує потреби ринку.

Учасники засідання також обговорили підходи до формування стартових цін на наступних біржових торгах. Загалом було відзначено, що чинний механізм, за якого ціни коригуються переважно відповідно до рівня інфляції, демонструє свою ефективність.

Водночас представники деревообробної галузі звернули увагу на несприятливу ситуацію на європейському ринку пиломатеріалів і запропонували додатково опрацювати питання стартових цін на соснову деревину, щоб зберегти конкурентоспроможність української продукції на зовнішніх ринках.

За підсумками засідання сторони підтвердили готовність і надалі працювати у форматі відкритого діалогу, спільно напрацьовуючи рішення для розвитку прозорого ринку деревини, забезпечення стабільної роботи деревообробної галузі та ефективного функціонування лісового господарства України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux