• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
В Україні планують збільшити лісистість території держави до 18% Джерело: Agravery.com
опубліковано 28 жовтня 2020 року о 17:14

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало проект державної стратегії управління лісами України до 2035 року переглянуто застарілі підходи до ведення лісового господарства, які в умовах зміни клімату потребують невідкладних змін.

«Вже скоро Україна отримає новий стратегічний документ, який визначатиме головні пріоритети розвитку лісового господарства на найближчі 15 років», — йдеться в повідомленні. Зазначається, що загальна площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю — 9,6 млн га. Лісистість України становить 15,9%. Незважаючи на невелику лісистість території, Україна займає у Європі 9-те місце за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини. «Половина лісів України належить до штучно створених і потребує посиленого догляду. Близько 0,8 млн гектарів лісів, що належали колишнім колективним господарствам, знаходяться на землях запасу і перебувають у незадовільному стані (самовільно вирубуються, гинуть від пожеж, хвороб, шкідників тощо)», — вказано у документі. Тож, в умовах зміни клімату потребують перегляду застарілі підходи до ведення лісового господарства, які не забезпечують належної стійкості лісів до змін. Окремим важливим аспектом є охорона лісового біорізноманіття. «Існує нагальна потреба в удосконаленні системи інформаційного забезпечення лісоуправління на засадах запровадження національної інвентаризації лісів та удосконалення моніторингу лісів. Також потребує суттєвого реформування система лісовпорядкування», — пояснюють у міністерстві.

Слід додати, що серед основних цілей стратегії: ефективне управління лісами; збереження біорізноманіття; адаптоване до кліматичних змін лісове господарство; популяризація професії лісівника; забезпечення фінансової стабільності лісової галузі; формування сприятливих умов для активізації розвитку деревообробної та суміжних галузей економіки України. «В умовах кліматичних змін ліси мають надзвичайно важливу роль для подальшої екологічної, економічної та соціальної стабільності держави. Впровадження заходів стратегії сприятиме забезпеченню природоохоронного та економічного потенціалу лісів, зменшенню їх деградації за рахунок збільшення площі та продуктивності, що в результаті покращить стан довкілля і якість життя громадян», — наголошує Роман Абрамовський, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Очікується, що у результаті реалізації стратегії до 2035 року Україна матиме: лісистість території країни до 18%; загальний запас лісів України до 2.5 млрд м³; збільшення рівня поглинання вуглекислого газу лісами України; збільшення продуктивності та стійкості лісів; зменшення площі лісових пожеж; 100% виявлення лісових пожеж на ранній стадії; оновлений парк протипожежної техніки та відновлення авіа патрулювання лісів; якісні лісові дороги; якісну підготовку кадрів для лісової галузі; популяризація використання лісів для туризму та рекреації; створення умов для залучення коштів бізнесу в розвиток туристичної інфраструктури в лісовій галузі.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux