• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Вплив Регламенту ЄС щодо знеліснення та деградації лісів на Україну: перспективи та ризики
опубліковано 25 березня 2024 року о 12:11


У Києві відбувся Міжнародний Форум “Вплив Регламенту ЄС щодо знеліснення та деградації лісів на Україну: перспективи та ризики”. Організаторами заходу виступили Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Forest Stewardship Council (FSC), Всесвітній фонд дикої природи (WWF), Проєкт інституційної та політичної реформи для малих фермерських господарств (EU IPRSA).

Тема заходу - окреслення сутності, впливу, перспектив та ризиків для України Регламенту ЄС щодознеліснення та деградації лісів (EUDR) у контексті євроінтеграції.

Начальник Управління лісового господарства та відтворення лісів Державного агентства лісових ресурсів України Ігор Будзінський у своєму виступі акцентував увагу на викликах для лісового господарства України в процесі узгодження національного законодавства до вимог ЄС. Також, проінформував про уже зроблені кроки щодо імплементації норм EUDR.

«З активізацією євроінтеграційних процесів в Україні Держлісагентство активно включене у ці процеси.

Одним з ключових кроків в імплементації норм EUDR є впровадження ведення лісового господарства в Україні на принципах наближеного до природи лісівництва. Процес досить важкий  та тривалий, так як передбачає зміну насамперед філософії ведення лісового господарства. Запровадження таких принципів цілком відповідатиме цілям сталого розвитку та збільшить зусилля, спрямовані на запобігання деградації лісів, пов’язані із глобальними змінами клімату.

На сьогодні Держлісагентством уже розроблено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України, який узгоджено з усіма зацікавленими центральними органами виконавчої влади, та готується Міндовкіллям винести на розгляд Уряду. Також зазначеним проектом передбачено, що після трьох років від набрання чинності цієї постанови будуть заборонені суцільно лісосічні рубки головного користування у гірських лісах Карпатського регіону. Це ще один крок у напрямку імплементації норм EUDR в частині запобігання деградації лісів.

Звичайно в процесі імплементації норм EUDR будуть виникати й інші питання, проте я маю надію, що з допомогою наших європейських колег та нашим непереборним бажанням стати повноправним членом ЄС ми подолаємо усі перепони», - підкреслив Ігор Будзінський.

Довідково. Глобалізація, зміни клімату, стрімке розширення торгівлі та збільшення транснаціональних інвестицій, а також всесвітнє впровадження вдосконалених інформаційно-комунікаційних технологій впливають і на лісовий сектор, відкриваючи нові можливості, але також і виклики, до яких міжнародна спільнота, включаючи Європейський Союз, постійно намагається пристосуватися.

У зв'язку з цим у червні 2023 року Європейський Союз опублікував Регламент (ЄС) 2023/1115 Європейського Парламенту та Ради від 31 травня 2023 року щодо надання доступу до єдиного ринку Європейського Союзу та експорту з Європейського Союзу певних товарів і продуктів, пов'язаних зі знелісненням та деградацією лісів, більш відомий як Регламент ЄС про знеліснення (EUDR). Починаючи з 30 грудня 2024 року, основні статті EUDR будуть застосовуватися, залишаючи короткий період для адаптації та підготовки України до його впровадження.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux