Впровадження європейського регламенту EUDR: відбулися консультації з Єврокомісією

опубліковано 30 вересня 2025 року о 11:42


Представники Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства, Верховної Ради, ДП «Ліси України», а також команда Держлісагентства та ключові стейкхолдери провели онлайн-нараду з представниками Європейської Комісії з приводу термінів та умов впровадження регламенту EUDR.

«У форматі питання-відповідь спілкувалися із європейськими колегами та дізналися останні новини із ЄС. Нагадав представникам Єврокомісії про наші національні програмні продукти, які ми вже використовуємо, та які допоможуть працювати в умовах дії ЕUDR: е-лісорубний квиток, е-ТТН, е-сертифікат походження деревини та система ЕОД. Втім у нас була низка питань, відповіді на які ми хотіли почули від європейських колег», - зазначив голова Держлісагентства Віктор Смаль.

Зокрема, з європейськими колегами обговорили можливі зміни в термінах впровадження ЕUDR, а також вимоги до документації для українських експортерів.

«Єврокомісія розглядає можливість відтермінування набрання чинності регламенту через суто технічні причини. Зараз тривають консультації з Європарламентом. Але представники Єврокомісії наголошують: зараз немає жодної пропозиції щодо відтермінування. Наразі йдеться про те, що ЕUDR набере чинності наприкінці цього року для великих та середніх підприємств, а через півроку – для малих та мікропідприємств», - повідомив Віктор Смаль.

Він додав, що Єврокомісія не визначила перелік обов’язкової документації, яку необхідно мати українським експортерам, адже вона має відповідати нормам, що діють у країні господарювання. Тобто у регламенті немає конкретного переліку обов’язкових документів і оператор самостійно має оцінити, чи відповідають надані документи вимогам EUDR.

Також немає обмежень стосовно мови документації, яку надаватимуть українські експортери. Вимога одна: оператор має розуміти зміст документації, тож якщо він розуміє українську або у нього є можливість перекласти документи, зауважень не буде. Втім ДП «ЛІАЦ» перекладає функціонал електронного кабінету користувача на англійську.

«Наша робота з підготовки до впровадження регламенту ЕUDR триває. Зі свого боку запропонував розпочати регулярний технічний діалог з Європейською Комісією для повної синхронізації та перевірки наших цифрових рішень на відповідність вимогам регламенту. Сподіваюся на подальшу співпрацю і щиро дякую за підтримку», - підсумував очільник Держлісагентства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux