На перший погляд, зима здається періодом відпочинку для роботи лісництв. Адже ніхто не садить ліс коли лежить сніг та сильні морози, але робота в лісовому господарстві не зупинялась ні на хвилину.
Виростити ліс - довготривалий і складний процес, який потребує кропіткої праці. Всі бачать лише красивий ліс, а його шлях починається із маленької насінини, дбайливо заготовленої лісівниками.
В Державному підприємстві «Пологівське лісомисливське господарство» проводять заготівлю шишок сосни кримської.
Сосна кримська – одна з головних лісоутворюючих порід в лісгоспі. Щоб насіння було вдосталь збирають достатньо шишок. Для забезпечення власних потреб у насінні та відповідно у посадматеріалі лісівники щороку заздалегідь планують скільки треба заготовити насіння.
Збір шишок розпочинається пізньої осені, активна фаза у грудні-січні. Та це лише початок процесу. Згодом зібраний матеріал везуть на шишкосушарку, - спеціальний пристрій для сушіння шишок і відбору з них насінин. Навесні насіння буде висіяне в теплиці та розсадники.
Але не потрібно забувати і про тварин, в такий складний для них час як зима.
Мисливське господарство, є невід’ємною складовою лісового господарства, головне завдання якого - збереження місцевої фауни та збільшення їх чисельності. Для цього лісівники постійно проводять підгодівлю диких тварин узимку. Така допомога дозволить тваринам успішно перезимувати, адже зима для них - найважча пора року.
Зима не час для відпочинку, а період активної роботи, адже від того як лісові господарства попрацюють взимку залежить майбутнє лісу.