• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Василь Кузьович підбив підсумки своєї роботи на посаді Голови Державного агентства лісових ресурсів України та подякував працівникам лісової галузі за співпрацю
опубліковано 19 січня 2021 року о 16:51

Дорогі друзі, колеги! Моя місія на посаді Голови Державного агентства лісових ресурсів завершена. Учора я написав заяву на звільнення, що дозволить уряду найближчим часом призначити нового керівника галузі. Це були продуктивні, складні й цікаві півроку боротьби та перемог за лісову галузь.

У першу чергу я вдячний Прем'єр-міністру Денису Шмигалю за той іспит, який я здав. Як - це розсудять лісівники, які працюють у нашій системі. Багато речей вдалося зробити. Багато чого ще не реалізувалося. Але механізм запущений і я вдячний за це колективу справжніх професіоналів, з якими ми в одній команді попрацювали 6 місяців.

Колектив працівників Державного агентства лісових ресурсів України надзвичайно потужний і висококваліфікований, сформований за роки діяльності органу. Вірю, що ваш високий фаховий рівень і розуміння всіх процесів, що відбуваються у лісовій галузі, дозволить вам і надалі відповідально та віддано працювати задля повернення лісівничого авторитету в суспільстві та дозволить ще більше примножити лісові багатства країни. 

За час обіймання мною посади Голови Держлісагентства розроблено та запущено Проєкт Постанови Кабміну «Про затвердження Порядку ведення національної інвентаризації лісів», отримано сучасне обладнання для проведення інвентаризації лісів від партнерів з Німеччини.

Великим внеском для лісівників Донеччини буде впровадження проєкту будівництва селекційно-насіннєвого центру для вирощування сіянців із закритою кореневою системою в м.Лиман Донецької області на території Державного підприємства «Лиманське лісове господарство» (Краснолиманське лісництво). Уже у травні-червні цього року стартує процес вирощування сіянців.

Завдяки сіянцям, вирощеним із закритою кореневою системою в регіональному лісовому насіннєво-селекційному центрі, буде змога відтворювати ліси стандартним садивним матеріалом із покращеними спадковими властивостями, стійкими до зміни клімату в південно-східному регіоні.

Потужність центру забезпечить вирощування сіянців в кількості 1200 тис.шт покращеної якості, що дасть можливість створювати лісові культури на площі понад 200 га щороку. Надалі планується збільшити вирощування сіянців із закритою кореневою системою до 2400 тис.шт головних лісоутворюючих порід.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та з метою підвищення рівня пожежної безпеки в природних екосистемах, зменшення кількості лісових пожеж, послідовне зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, підвищення захищеності населення та територій від загроз природного та техногенного характеру Держлісагентством підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення пожежної безпеки в лісах України на 2021-2025 роки».

Лісові пожежі 2020 року показали, що протипожежні заходи, які вживалися лісогосподарськими підприємствами були не достатніми до зміни клімату, глобального потепління та масовим неконтрольованим сільгосппалам. Це пов’язано з тим, що з 2016 по 2020 роки кошти з державного бюджету на протипожежні заходи не виділялися. У лісогосподарських підприємств південного та східного регіону України відсутній власний фінансовий ресурс для придбання пожежних автомобілів та інвентарю. Наявної протипожежної техніки недостатньо для зупинки пожеж у природних екосистемах. Це є однією із найбільших загроз весняно-літнього періоду на території України.

Для ліквідації наслідків паводків за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету придбано відповідну техніку для підприємств, які опинилися в районах стихійного лиха. Розпочато реформування ринку деревини, яке вкрай важливе для деревообробної та лісової галузей.

Держлісагентством проведено ряд важливих міжнародних зустрічей, які зміцнили партнерські відносини з лісівниками европейських країн, які готові підставити плече українським лісівникам.

В результаті проведення успішної акції «Озеленення України» разом із 50-ю тисячами українців лісівниками було висаджено за один день майже 2 мільйони дерев!

З лісівничого життя не зникаю, я повертаюся виховувати молодих професіоналів, якими, певен, буде пишатися лісова галузь. Я робитиму все, щоб повернути чесне ім'я та авторитет лісівника.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux