Знайомтеся - це Галина Романюк, провідний інженер-таксатор ВО Укрдержліспроект при виконанні польових лісовпорядних робіт у філії «Одеське лісове господарство» ДП «Ліси України».
Професії в сучасному світі вже давно не обмежуються гендерними рамками. Тому, люди мають право обирати будь-яку професію, незалежно від своєї статі, за покликом серця.
Розширення можливостей для жінок в професійній сфері сприяє багатьом позитивним змінам, одна з головних, це рівність. Завдяки подоланню гендерних стереотипів, жінки успішно працюють в різних галузях, розширюючи свої горизонти, чимало їх і в лісовому господарстві.
Традиційно вважається, що «Таксатор» - це виключно чоловіча професія.
Але, чи відомо вам, що серед Таксаторів є чимало жінок?
Вони вносять свої знання і навички для управління, збереження, відновлення лісу та розвитку сталих практик.
Жінки, які працюють у лісі, на рівні з чоловіками, грають важливу роль у ефективному використанні лісових ресурсів.
Вони забезпечують рівновагу між виробництвом та охороною лісів, сприяють сталому розвитку галузі та впровадженню екологічно відповідних практик у лісовому господарстві. Жінки отримують визнання за їхню працю та продовжують підтримувати та розвивати професійні можливості в лісовому господарстві.
📌Довідково. Таксатори виконують важливу місію – довгострокове планування розвитку лісового господарства, роботу, яка потребує планування, стратегії та неабиякої підготовки.
Кожен виділ у лісі таксатор має побачити на власні очі, оцінити його згідно усіх критеріїв, і як наслідок — скласти таксаційну картку на кожну ділянку.
Отже, таксація лісу вимагає не лише знань лісового законодавства, а й фізичної витривалості для довгострокового збору інформації в лісовій місцевості незалежно від погодних умов.