Лісові ресурси у громадах: розв’язання проблем господарювання та збереження самосійних лісів

опубліковано 02 березня 2026 року о 12:30


Представники Держлісагентства та ДП «Ліси України» взяли участь у засідання Лісового комітету Всеукраїнської асоціації громад за участі заступника міністра економіки, довкілля та сільського господарства Тараса Висоцького, очільників профільних парламентських комітетів та голів громад.

Тарас Висоцький наголосив, що ліси є не лише природним активом громад, але й фактором їхнього економічного розвитку. Втім є низка проблем, які потребують законодавчого врегулювання. Зокрема йдеться про суперечності у перехідних положеннях земельного законодавства, неузгодженість норм Земельного та Лісового кодексів щодо комунальних лісів, а також про збереження самосійних лісів.

Перший заступник голови Держлісагентства Володимир Бучко повідомив, що наразі створена та працює робоча група з питань самозалісених територій. У її межах обговорюються різні варіанти стимулювання громад для того, щоб вони передавали самосійні ліси постійним лісокористувачам.

Також під час дискусії учасники засідання обговорили найактуальніші питання:

- чи мають громади відшкодовувати незаконні рубки в ненаданих у користування лісах, які знаходяться на їхній території;

- якою має бути рентна плата за лісові землі;

- які неузгодженості у законодавстві заважають зберігати самосійні ліси.

«Підтримую підхід, коли зміни готуються системно та з урахуванням інтересів громад. Водночас важливо зберегти баланс між екологічними вимогами, економічною доцільністю та спроможністю органів місцевого самоврядування. Продовжуємо спільну роботу з громадами, парламентом і профільними органами над якісними законодавчими рішеннями у сфері управління лісовими землями», - підсумував Тарас Висоцький.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux