• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
На засіданні Рахункової палати затвердили Звіт про результати аудиту ефективності виконання повноважень Держлісагентством
опубліковано 24 листопада 2023 року о 10:39

23 листопада 2023 року т.в.о. Голови Держлісагентства Віктор Смаль разом із начальником Управління лісового господарства та відтворення лісів Ігорем Будзінським взяв участь у плановому засіданні Рахункової палати.

Контрольні заходи Рахункової палати стосувалися ефективності виконання повноважень Держлісагентства в частині забезпечення контролю своєчасності, повноти нарахування та сплати податків та інших надходжень до державного бюджету суб’єктами господарювання у сфері лісового господарства, за період роботи протягом 2020, 2021, 2022 років та І квартал 2023 року.

У своєму виступі Віктор Смаль акцентував увагу на підтриманні Держлісагентством курсу Кабінету Міністрів України щодо євроінтеграції та проінформував колегію Рахункової палати про результати реформування галузі.

Попри роботу в умовах воєнного стану, останні два роки лісова галузь демонструє значні фінансові результати. Так, загальна сума сплачених податків до зведеного бюджету зросла з 4,9 млрд. грн у 2020 році до 7,8 млрд. грн у 2022 році, про що відмічено у звіті.

За рахунок яких кроків вдалося досягнути таких результатів?

✔️ з 2021 року майже 100% деревини реалізується через аукціони;

✔️ відповідно до рішення Уряду, розпочато процес реформування лісової галузі й розподілу функцій господарювання і контролю. Реформа триває. Наступний крок - прийняття закону про утворення спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України», відповідно до якого відбудеться корпоратизація ДП «Ліси України», а це також євроінтеграційний крок;

✔️ запроваджено цифровізацію ключових процесів:

у галузі – 100 % лісокористувачів в Єдиній державній системі електронного обліку деревини;

з 17 листопада цього року перейшли на електронний лісорубний квиток. Завершуємо роботу над впровадженням електронного Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій;

вдосконалено онлайн-інструменти для перевірки і верифікації законності заготовленої деревини та проведення онлайн-перевірки законності перевезення деревини.

Окрім того, Віктор Смаль детально зупинився на кроках Держлісагентства у напрямку переведення лісового господарства на принципи наближеного до природи лісівництва, майбутньої відмови від суцільних рубок головного користування у гірських лісах Карпатського регіону, що також є євроінтеграційними процесами та сприятиме у боротьбі із глобальними змінами клімату.

Звернув увагу членів Рахункової палати на ті виклики, які постали перед лісовою галуззю у воєнний період – біля третини усіх лісів країни зазнали впливу війни, досить значні площі є недоступними для господарювання, що відповідно впливає на обсяги заготівлі деревини.

Також, відповів на питання членів Рахункової палати щодо боротьби із незаконними рубками, відновлення лісів та тіньового ринку деревини.

У панельній дискусії підняв питання ненаданих у користування лісів (за даними останнього державного обліку площа таких лісів складає більше 700 тис. га, серед яких біля 400 тис. га полезахисні лісові смуги), а також збереження так званих «самосійних» лісів та поінформував щодо кроків Держлісагентства у вирішенні цих питань.

Підсумовуючи доповідь, подякував за професійну роботу аудиторської групи та об’єктивний звіт, а також підкреслив важливість подальшої співпраці.

Разом з тим, відповідальний за проведення контрольного заходу – член Рахункової палати Цезар Огонь доповів про результати аудиту та підкреслив позитивні моменти у діяльності Держлісагентства та підприємств, що належать до сфери його управління, зокрема й щодо сплати податків. Підкреслив, що Держлісагентством виконано 81 % рекомендацій, наданих Рахунковою палатою у попередньому Звіті (2019 рік), серед яких - розроблення п’яти законопроектів. Також відмітив продуктивну співпрацю членів аудиторської групи Рахункової палати із суб’єктами контролю під час здійснення аудиту.

За підсумками розгляду Звіту про результати аудиту ефективності виконання повноважень державними органами в частині забезпечення контролю своєчасності, повноти нарахування та сплати податків та інших надходжень до державного бюджету суб’єктами господарювання у сфері лісового господарства Рахунковою палатою прийнято рішення про затвердження вказаного Звіту.

В свою чергу, після офіційного отримання рекомендацій, Держлісагентством буде вжито усіх необхідних заходів щодо врахування пропозицій Рахункової палати та усунення виявлених в ході аудиту недоліків.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux