️За оцінками ООН, наразі Україна – одна з найбільш замінованих країн в світі.
Раніше, чи не щодня працівники ДСНС України знешкоджували боєприпаси часів Другої світової війни. 3 початку повномасштабної російсько-Української війни, ситуація значно погіршилася: в зоні проведення бойових дій та на деокупованих територіях піротехніки знешкоджують сотні боєприпасів за день.
3 метою підвищення рівня обізнаності лісівників щодо алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях та заходами, які необхідно вжити до прибуття рятувальників і працівників поліції на місце виявлення вибухонебезпечного предмета, представник ГУ ДСНС у Миколаївській області провів навчання для працівників Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства щодо візуальної ідентифікації та правилам поводження з вибухонебезпечними предметами, а також проінформував про порядок дій у зазначених випадках:
📌Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;
📌Вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення;
📌Не підходити близько до предмету, огородити його та не допускати до знахідки інших людей;
📌Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету;
📌Не користуватися засобами радіозвʼязку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
📌Дочекатися прибуття фахівців.
Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.
Зараз, в умовах воєнного стану, лісівники закликають громадян бути вкрай обережними і утриматися від відвідування лісових масивів. Для відпочинку ж скористатись спеціально облаштованими рекреаційними зонами, де можна безпечно і комфортно провести дозвілля.